Spartakovci nasúkali cementárom päť gólov

16.05.2024

V sobotu 11. mája 2024 popoludní privítali hráči B-mužstva Spartaka Myjava v rámci 25. kola 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 na turolúckom trávniku tím TJ Tatran Cementáreň Ladce.

Do stretnutia kopaničiari vstupovali s úmyslom udržať sa na popredných priečkach a tým pádom boli odhodlaní bodovať naplno. No úvodné minúty boli obojstranne opatrné a poznamenané viacerými nepresnosťami a nie práve ideálnymi rozhodnutiami pri riešení herných situácií. Prvá gólová situácia sa zrodila v 26. minúte, keď Koníčkom centrovaná lopta našla Kosíka a jeho strelu Mácsai vyrazil na roh. Z následnej štandardnej situácie otvoril skóre hlavičkou Liška. V 38. minúte pohrozili nebezpečnými situáciami hostia, ale Opalek si s ich streleckými pokusmi poradil. V tejto fáze duelu diktovali tempo domáci a v 40. minúte síce gólman Tatrana Horniakove zakončenie zvládol, no na Liškovu dorážku bol už prikrátky. Myjava - Ladce 2 : 0.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie Myjavčania a v 55. minúte zvnútra pokutového územia zvýšil Horniak na 3 : 0 pre Spartak. O desať minút neskôr po Kosíkovej akcii pridal štvrtý gól popod brankára Dubovský. Cementári v ojedinelej príležitosti v 70. minúte po priamom kope trafili žrď myjavskej svätyne. A hneď v 71. minúte po rýchlom protiútoku upravil priebežný stav na 5 : 0 s prispením obrancu hostí Koníček. Tak to už zostalo a po záverečnom hvizde sa hráči myjavskej rezervy mohli tešiť zo zaslúženého víťazstva.

Spartak Myjava B - TJ Tatran Cementáreň Ladce 5 : 0 (2 : 0)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 25. kolo

• zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Koníček, Kunka, Dubovský (K), Horniak, Zmeko, Liška, Fukna, Kosík, Kodaj, Toman
  • zostava TJ Tatran Cementáreň Ladce: Mácsai, Zigo, Rosina (K), Ragula, Porubčan, Baláž, Štrbák, Mikuška, Kučerka, Kvasnica, Haluska
  • góly: 26. a 40. Liška, 55. Horniak, 65. Dubovský - 71. Kučerka (vlastný)
  • ŽK: 70. Toman, 74. Gulán - 77. Mikuška
  • rozhodovali: Kohút - Ahmed, Bezák
  • návštevnosť: 100 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko