Spartakovci rabovali v Borskom Mikuláši

02.05.2023

V 19. kole 6. ligy - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 vycestovali hráči Spartaka Myjava B do Borského Mikuláša, kde si s domácim TJ Sokol zmerali sily v nedeľu 30. apríla 2023 popoludní. A domácim nič nedarovali...

Kopaničiari opäť zachytili už úvod stretnutia a v 4. minúte po rýchlom brejku nedal šancu domácemu gólmanovi Cigánekovi Tomka. Borský Mikuláš - Myjava 0 : 1. Myjavčania pokračovali v nátlakovej hre, gólových šancí pribúdalo a v 9. minúte brankár Sokola len s námahou vytlačil loptu po Zmekovej strele mimo priestor troch žrdí. V 32. minúte predviedli hostia peknú kombináciu na jeden dotyk, Sivák priťukol Tomkovi a ten ukážkovou strelou do šibenice zvýšil vedenie Spartaka na 2 : 0. V 38. minúte zasa poslal odrazenú strelu za Cigánekov chrbát Zmeko a Myjava už viedla o tri góly. V 44. minúte sa rútil sám na bránu opäť Tomka, no jeho pokus o prelobovanie tento raz brankár zmaril.

Druhé dejstvo sa začalo v miernejšom tempe a kombinácia na oboch stranách viazla. Nebezpečnejšie situácie si dokázali vypracovať už aj futbalisti Sokola, ale všetko s prehľadom riešil myjavský gólman Šraga. Na trávnik sa postupne dostávali všetci hráči zo striedačky a "nová krv" hre prospela. v 64. minúte po kombinácii dua Kodaj - Tomka zakončil do prázdnej brány Jankových a upravil priebežný stav na utešených 4 : 0 pre Spartak. V záverečnej fáze duelu mali spartakovci dianie na ihrisku úplne pod kontrolou, až napokon v 90. minúte uzavrel výsledok dobre mierenou hlavičkou na konečných 5 : 0 Sivák. Myjavčania tak zaslúžene zvíťazili a naďalej kraľujú aktuálnemu súťažnému ročníku.

TJ Sokol Borský Mikuláš - Spartak Myjava B 0 : 5 (0 : 3)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 19. kolo

• zostava TJ Sokol Borský Mikuláš: Cigánek, Plaisner (K), Kujovský, Cintula, Plott, Morávek (62. Ondriska), Petrík (46. Macek), Orlík, Kovalovský (46. Abogan), Djordjevksi (70. Hlavenka), Biksadský (85. Evans)
  • zostava Spartak Myjava B: Šraga, Tomka, Koníček, Jankových (67. Jankovič), Šarudi (71. Kosík), Sivák, Gálik (K) (62. Brezina), Zmeko (75. Hornák), Flamík (56. Mareček), Kodaj, Mareš
  • góly: 4. a 32. Tomka, 38. Zmeko, 64. Jankových, 90. Sivák
  • ŽK: bez kariet
  • rozhodovali: Šefčík Mi. - Šefčík Ma., Dutka
  • návštevnosť: 150 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko