Spartakovci v Ladcoch uspeli, padlo šesť gólov

09.10.2023

V rámci 10. kola 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 kopaničiari opäť vycestovali na ihrisko súpera. V tomto prípade do Ladcov, kde nastúpili proti domácemu celku TJ Tatran Cementáreň Ladce.

Zápas súperi odohrali v príjemnom futbalovom počasí a na dobre pripravenom trávniku. Myjavčania do stretnutia vstúpili nátlakovou a kombinačnou hrou, vďaka ktorej si vypracovali aj niekoľko príležitostí na skórovanie. No sieť za Drahutovým chrbtom zatiaľ nerozvlnili. Naopak, do vedenia išli v 19. minúte domáci futbalisti, keď sa po priamom kope presadil Mojta. Aj v ďalších minútach sa hra odvíjala najmä na polovici ihriska cementárov, ale strely Zmeka, Tomku či Fuknu si cestu medzi tri žrde nenašli. Hráči Ladcov potom opäť vyťažili z minima maximum a v 29. minúte premenil nariadený pokutový kop Štrbák. Ladce - Myjava 2 : 0. No kopaničiari sa nepriaznivého vývoja nezľakli a ešte v prvom polčase, v 44. minúte, upravil priebežný stav na 2 : 1 strelou z asi 20 metrov Kunka. A to nebolo všetko. Kým sa súperi rozišli na prestávku, využil akciu Fuknu so Štefánekom Brezina a vyrovnal na 2 : 2.

V druhom dejstve pokračovali spartakovci vo svojom hernom štýle a do 60. minúty držali loptu na svojich kopačkách. No tretí gól nie a nie padnúť. Neutíchajúca túžba hostí po víťazstve však napokon slávila úspech a v 64. minúte sa po Hapalom zahrávanom rohovom kope presadil Liška. Ladce - Myjava 2 : 3. Šancí stále pribúdalo, v 87. minúte striedajúci Vávra vysunul Hapala a ten s prehľadom uzavrel výsledok stretnutia na 4 : 2 v prospech Myjavy.

TJ Tatran Cementáreň Ladce - Spartak Myjava B 2 : 4 (2 : 2)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 10. kolo

  • zostava TJ Tatran Cementáreň Ladce: Drahuta, Rosina (46. Mácsai), Haluska, Vyhnička (76. Pravda), Kučerka, Kučiak, Pilát, Mojto, Drahuta M., Martinka (K), Štrbák
  • zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina, Tomka (75. Jankových), Štefánek, Kunka, Dubovský (75. Mareček), Hapal, Zmeko (62. Horniak), Fukna (75. Vávra), Kosík (40. Liška), Kodaj
  • ŽK: 27. Brezina
  • ČK: -
  • góly: 19. Mojto, 29. Štrbák (PK) - 44. Zmeko, 45. Brezina, 64. Liška, 87. Hapal
  • rozhodovali: Deák - Šimonek, Šandrik
  • návštevnosť: 50 divákov

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko