Spartaku sa nedarí nastúpiť na víťaznú vlnu, s Dolným Kubínom prehral 1 : 3

31.03.2023

Netypicky už v piatok 31. marca 2023 vycestovali hráči myjavského A-mužstva na Oravu, aby si tu v zápase 23. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 zmerali sily so súperom z dolnej časti tabuľky, tímom MFK Dolný Kubín.

Oba tímy si v stretnutiach minulého týždňa na konto pripísali zhodne po jednom bode. Dolný Kubín za bezgólovú remízu s Humenným, Myjava zasa za výsledok 2 : 2 so Slovanom Bratislava B, ktorý sa zrodil až v nadstavenom čase. Hlavný tréner Spartaka, Lukáš Kaplan, vyjadril po dueli na Pasienkoch nádej, že jeho zverencov remíza s belasými výrazne posilnenými o hráčov "áčka" odrazí k lepším výsledkom. A veru by sa to kopaničiarom zišlo... Veď v doterajších piatich zápasoch sa z plného bodového zisku tešili len raz, a to na začiatku marca po domácom víťazstve 3 : 0 nad Trebišovom. Bohužiaľ, prianie trénera zostalo nevypočuté a zámer bodovať naplno Myjave na trávniku Dolného Kubína vôbec nevyšiel.

Ako prví pohrozili hostia, keď za stavu 0 : 0 nastrelil z priameho kopu brvno kapitán Pekár. Domáci využili svoju silnejšiu fázu v prvom polčase a po viacerých pokusoch pred Koníčkovou svätyňou sa predsa len v 18. minúte presadil Bielák. Dolný Kubín - Myjava 1 : 0. Spartakovci sa následne pokúšali nájsť účinný recept na defenzívu Kubína, ale nejaký sústredený a kompaktný tlak vyvinúť nedokázali. Napokon predsa len v 33. minúte vybehol na gólmana Vajsa Legnani a strelou k bližšej žrdi vyrovnal na 1 : 1. Do prestávky sa už stav nezmenil.

V druhom dejstve sa obraz hry v podstate nezmenil. Dolnokubínčania boli na trávniku o čosi lepším tímom a hoci Myjava postupne zvyšovala tlak na domácich futbalistov, nebolo to nič, s čím by si hráči v modro-čiernych dresoch nedokázali poradiť. Za zmienku stojí napríklad pokus striedajúceho Škrtela, ktorý zoči voči Vajsovi zblízka priestor troch žrdí prekopol. Ani ofenzívne akcie domácich neboli nejako mimoriadne nebezpečné, no svoju úlohu v tomto stretnutí zohrali chyby futbalistov z kopaníc, ktoré predchádzali gólom v druhej polovici zápasu. Tie padli po nešťastnej prihrávke Mareša z kopačky Farského v 55. minúte a napokon v 85. minúte využil zaváhanie Spartaka Amobi a uzavrel skóre na 3 : 1 pre Dolný Kubín.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "My sa porážame sami... Dostali sme tri lacné góly. Nebolo to niečo, čo by si súper nejako vypracoval. Momentálne je to jednoducho o nás a je to veľký problém. Musíme sa jednoducho nakopnúť, naštartovať a v ďalšom zápase byť úspešní."

• Zostava MFK Dolný Kubín: Vajs, Sedláček, Sopúch (K), Luka, Bača, Bielák, Kolorédy, Machaj (81. Lupták), Farský, Budinský (58. Červeň), Jackuliak (60. Amobi)
  • Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Štefánek, Tancík, Pekár (K), Cisár, Boledovič (77. Martišiak), Mareš (64. Škrtel), Legnani, Čurik, Copko (86. Sivák), Svatík
  • góly: 18. Bielák, 55. Farský, 85. Amobi - 32. Legnani
  • ŽK: 35. Luka, 37. Machaj, 72. Sedláček - 42. Mareš, 50. Svatík, 89. Martišiak
  • rozhodovali: Mano - Pacák, Mihalík
  • návštevnosť: 325 divákov