Stanovisko klubu Spartak Myjava k rozhodnutiu orgánov SFZ

15.10.2022

Vedenie klubu Spartak Myjava písomným stanoviskom reagovalo na rozhodnutie orgánov Slovenského futbalového zväzu (ďalej SFZ) v otázkach týkajúcich sa sporných momentov zápasu Myjava - Pohronie, ktoré podľa názoru klubu ovplyvnili priebeh stretnutia.

Z tohto stanoviska citujeme:

"Vzhľadom k skutočnostiam, ktoré podľa nášho názoru VÝRAZNE OVPLYVNILI priebeh a výsledok  stretnutia nášho mužstva proti tímu Pohronia (piatok 7. 10. 2022 o 19,30 hod.), sme doručili na jednotlivé komisie SFZ naše písomné stanovisko. Najmä nám však išlo o spravodlivé rozhodnutie vo veci vylúčenia nášho hráča.

1. Komisia rozhodcov - Sťažnosť na výkon hlavného rozhodcu uvedeného stretnutia, nakoľko sme presvedčení, že hrubými chybami jednoznačne ovplyvnil priebeh a výsledok stretnutia.

Konkrétne ide o momenty:

  • neodpískaný pokutový kop pre naše mužstvo po faule brankára hostí na nášho útočníka (50 min. a 35 s)
  • neodpískaný pokutový kop pre naše mužstvo po jednoznačnej hre rukou hráča hostí v pokutovom území (80 min. a 50 s)
  • nesprávne vylúčený domáci hráč č. 3 (84 min. a 10 s)

2. Disciplinárna komisia - stanovisko k vylúčeniu nášho hráča č. 3 za ÚDAJNÉ udretie súpera hlavou.

Očakávali sme jasné a najmä úplne SPRAVODLIVÉ rozhodnutie príslušných orgánov SFZ. V piatok 14. 10. 2022 sme obdržali úradnú správu SFZ č. 16, v ktorej sú uvedené rozhodnutia:

  • Že náš hráč č. 3 bol vylúčený oprávnene za "telesné napadnutie - udretie súpera hlavou do hlavy mimo súboja o loptu nie zanedbateľnou silou...".

Sme jednoznačne presvedčení, že náš hráč neurobil nič proti pravidlám a už vôbec neudrel hlavou žiadneho protihráča! Ak má niekto záujem, prosím, pozrite si záznam stretnutia, ktorý je k dispozícií na www.nike.sk, sekcia archív - futbal. Tu uvidíte, že náš hráč neurobil nič proti pravidlám. Tak aj hneď v danom momente konal hlavný rozhodca. Ak konal následne na základe toho, že videl na hráčovi hostí krv, tak tohto hráča poslal on sám osobne na ošetrenie ešte pred týmto kontaktom!

Toto písomné stanovisko, bohužiaľ, nestačilo a náš hráč bol potrestaný za niečo čo NEUROBIL. Je to celé zvrátené a nepochopiteľné, ale žijeme na Slovensku. Tu netreba záznamy a podobné technické vymoženosti, tu treba mať niečo úplne iné.

  • Že náš klub je potrestaný "... na základe správy delegáta a podnetu delegáta SFZ... za HRUBÉ NEŠPORTOVÉ SPRÁVANIE divákov (vulgárne pokriky na adresu delegovanej osoby)..."

Tak sme teda dostali trest - upozornenie. Nebudeme tu rozoberať delegátov zoznam úloh, čo má na Myjave kontrolovať, ktorý delegát ani neskrýval. Nebudeme hodnotiť žiadnu delegovanú osobu, ani žiadne rozhodnutie orgánov SFZ, ale budeme hodnotiť seba.

My sme hrdí, že náš štadión patrí k tomu NAJ, čo ponúka 2. liga. Sme hrdí, že hráme tam, kde hráme a sme hrdí, že sme všetko dokázali vďaka nášmu úsiliu a vďaka našim trénerom a hráčom. A aj preto vás prosíme, vážení diváci a priaznivci nášho klubu, nikdy, už nikdy nekričte žiadne vulgárne pokriky na rozhodcu, delegáta a iné osoby zo SFZ. Prosíme vás o to. Nenechajte sa uniesť a neznížte sa na úroveň predsedu športovo-technickej komisie SFZ (hrubé urážky rozhodcu priamo počas televízneho prenosu), neznížte sa na úroveň podpredsedu disciplinárnej komisie SFZ, ktorý vo svojom príspevku označil zmeny v Slovane Bratislava za "denacifikáciu". Použil teda výraz používaný na postupy k vykoreneniu fašizmu. Jednoducho robte to, čo chce SFZ. Príďte na štadión, sadnite si a sledujte futbal, ak vidíte nespravodlivosť, nenadávajte, nekričte a po skončení zápasu choďte v pokoji domov.

Veríme, že spoločne nájdeme silu a spoločne budeme fandiť nášmu klubu aj naďalej!"

Predstavenstvo akciovej spoločnosti SPARTAK MYJAVA