Starší ani mladší dorastenci v Komárne neuspeli

01.11.2019

II. liga staršieho dorastu - západ 2019/2020
13. kolo, 30. 10. 2019
KFC Komárno - Spartak Myjava 4 : 0 (4 : 0)

     Zápas s lídrom súťaže odohrali Myjavčania v daždivom počasí na rozmočenej trávnatej ploche. Tá im robila najväčšie problémy, ťažko po ihrisku pohybovali. Domáci hráči boli na tento terén pripravení, dokázali veľa fyzických súbojov ustáť a boli efektívnejší v zakončení. Spartakovcov nepodržal ani brankár Samul, ktorý mal prsty v troch góloch. Naopak, myjavský útok svoje príležitosti nevyužil a tak bolo v podstate po prvom polčase o zápase rozhodnuté.

     V druhom dejstve sa kopaničiari snažili o skorigovanie výsledku, boli herne lepší ako domáci, no bez gólového efektu. Príležitosti na skórovanie mali Jankových, Liška, Fila. Výsledok bol pre hostí z Myjavy krutý, no treba povedať, že zápas si prehrali už v prvom polčase.

Zostava Spartaka Myjava U19: Samul (Hučko) - Kolník, Šturdík, Nálepa, Varsavík (Adamovic) - Fedoráš, Kunka, Fila, Kosík (Jankových) - Liška, Klimáček

  • ŽK: Jankových
  • rozhodovali: Birscsák - Farkaš - Mlinkovics

zdroj: D. Dubovský, tréner

II. liga mladšieho dorastu - západ 2019/2020
13. kolo, 30. 10. 2019
KFC Komárno - Spartak Myjava 5 : 1 (1 : 1)

     Aj mladší dorastenci Spartaka Myjava U17 odohrali svoje ďalšie ligové stretnutie v Komárne, ktoré malo pred zápasom rovnaký počet bodov ako kopaničiari. V neutíchajúcom daždi a na silno podmočenom teréne však bola hra viac o bojovnosti ako o futbale. Myjavčania začali dobre, keď sa hneď v úvode  presadil Vajaš. Vedenie im však dlho nevydržalo a po chybe v obrane súper vyrovnal.

     V druhom polčase sa už ihrisko viac podobalo na bojisko ako na futbalovú plochu. Komárno hostí dokázalo dostať pod tlak nakopávanými loptami a svojím dôrazom v šestnástke. Spartakovci začali robiť chyby a po nich prichádzali góly domácich. Tento zápas tak vyhralo mužstvo, ktoré sa lepšie dokázalo prispôsobiť herným podmienkam a najmä, ktoré viac túžilo po víťazstve.

Zostava Spartaka Myjava U17: Oravec - Benian, Halabrín, Kravárik, Kolárik (Vávra) - Nešťák - Plaskoň (Durec), Vesperín, Mareček (Kadlečík), Vajaš (Šimek) - Durec M.

  • gól: Vajaš
  • rozhodovali: Farkaš, Mlinkovics, Bircsák

zdroj: D. Kvasnica, tréner