Starší dorast na Komárno nestačil

28.09.2021

V 9. kole II. ligy staršieho dorastu 2021/2022 - skupina Západ vycestovali hráči Spartaka Myjava do Komárna s úmyslom získať tam tie body do tabuľky, ktoré stratili po domácej remíze s bratislavským Dominom.

KFC Komárno - Spartak Myjava 2 : 1 (1 : 0)
II. liga staršieho dorastu 2021/2022 - skupina Západ, 9. kolo, 27. 9. 2021

Zápas súperi odohrali na nekvalitnom trávniku, na ktorom sa ťažšie kombinovalo. Domáci sa skôr dokázali prispôsobiť tomuto terénu a hneď v úvode stretnutia sa im podarilo po chybe spartakovcov ísť do vedenia. Postupne sa však do hry dostali aj hostia z kopaníc, no chýbali im zakončenia. Komárno v prvom dejstve toho smerom dopredu tiež veľa neukázalo a tak sa hra odvíjala väčšinou medzi šestnástkami bez toho, aby prišlo k výraznejšiemu ohrozeniu jednej, či druhej brány.

V druhom polčase už boli Myjavčania aktívnejší, držali loptu častejšie na svojich kopačkách, no strely na bránu stále absentovali. Spartaku nevychádzali ani štandardné situácie a prvý gól sa im tak podarilo vsietiť až desať minút pred koncom zápasu. Záver stretnutia však nezvládli, keď po sérií nedorozumení znova inkasovali. Podľa názoru trénera tak vo vyrovnanom zápase už po niekoľkýkrát zlyhali po taktickej stránke a budú musieť na nej v tíme popracovať.

  • Zostava Spartaka Myjava: Odráška - Havlík (Benian), Halabrín, Vávra, Kolárik - Guláň, Mišík (Jankovič), Nešťák, Mareček (Šimek) - Kadlečík (Vajaš) - Kravárik (Durec)
  • ŽK: Nešťák, Guláň
  • ČK: -
  • gól: Guláň
  • rozhodovali: Meszároš - Chlebo, Bojda

zdroj: D. Dubovský