Starší dorast si poradil so Šamorínom, vyhral 2 : 0

02.11.2021

V 14. kole II. ligy staršieho dorastu 2021/2022 - skupina Západ privítal Spartak Myjava na turolúckom trávniku rivala zo Šamorína. Zápas súperi odohrali už vo štvrtok 28. októbra.

Spartak Myjava - FC ŠTK 1914 Šamorín 2 : 0 (2 : 0)
II. liga staršieho dorastu 2021/2022 - skupina Západ, 14. kolo, 28. 10. 2021

O osude zápasu domáci futbalisti rozhodli prakticky hneď v úvode stretnutia, keď sa po štandardnej situácií v 2. minúte gólovo presadil Mišík. O minútu neskôr Gulán strelou z 25 metrov prekvapil brankára hostí a Myjava už viedla 2 : 0. Hostia zostali po inkasovaných góloch zaskočení, no kopaničiarom sa už zvýšiť skóre nepodarilo. Aj keď príležitosti nato mali napríklad Halabrín, Durec, Mareček, či Nešťák. Postupne sa do hry dostávali i hostia, no bez ohrozenia spartakovskej brány.

Do druhého polčasu opäť vstúpili lepšie Myjavčania, ale príležitosti Jankoviča, Kadlečíka či Durca nedokázali využiť. Hostia sa takisto snažili s výsledkom čosi urobiť. Vytvorili si však iba jednu príležitosť na skórovanie, a to až v závere zápasu. Víťazstvo Spartaka tak bolo plne zaslúžené. Trénera potešilo, že im konečne vyšiel úvod zápasu a že sa chlapci gólovo presadili.

• Zostava Spartaka Myjava: Odráška - Havlík (84. Šimek), Mišík, Vávra, Kolárik - Gulán, Jankovič (60. Kadlečík), Halabrín, Mareček - Nešťák - Durec (86. Vajaš)