Starší dorastenci si poradili s Piešťanmi

02.08.2021

Starší dorastenci Spartaka Myjava privítali v nedeľu 1. augusta 2021 na štadióne v Turej Lúke rovesníkov z PFK Piešťany.

Spartak Myjava - PFK Piešťany 4 : 0 (2 : 0)

Prvý majstrovský zápas novej sezóny museli súperi kvôli búrkam odohrať na podmočenom teréne. Začiatok stretnutia lepšie vyšiel domácim, keď sa po rýchlej krídelnej akcii dua Kravárik - Mareček gólovo presadil Gulán. Zaskočených hostí tak dostali Myjavčania hneď v úvode pod tlak a vytvorili si niekoľko ďalších príležitostí na skórovanie. No ujalo sa len zakončenie Kravárika. Postupne sa hra vyrovnala a po chybách spartakovcov sa dostali k zakončeniu i hostia. Tu výbornými zákrokmi podržal domáci tím brankár Odráška.

Druhý polčas začali kopaničiari opäť aktívne, držali loptu na svojich kopačkách a snažili sa využívať krídelné priestory. V zakončeniach boli aktívni, no šance nevyužili. Až neskôr sa gólovo dvakrát presadil Kravárik a uzavrel skóre zápasu na konečných 4 : 0. V druhom dejstve tak Spartak previedol kvalitnejší výkon, ako v prvom polčase, pôsobil na ihrisku istejším dojmom, súpera predčil v herných činnostiach a zaslúžene zvíťazil.

  • Zostava Spartaka Myjava: Odráška - Havlík, Vávra, Halabrín, Šimek (Nešťák) - Gulán, Mišík, Kadlečík (Durec), Mareček - Jankovič, Kravárik (Benian)
  • ŽK: Kravárik
  • ČK: -
  • góly: Kravárik 3, Gulán
  • rozhodovali: Hulínek - Osuský, Revay


zdroj: D. Dubovský