Starší dorastenci v Senci zvíťazili, mladší na body nedosiahli

11.08.2020

II. liga staršieho dorastu - západ 2020/2021
2. kolo, 8. 8. 2020
MŠK Senec - Spartak Myjava 2 : 4 (1 : 2)

Druhý zápas sme odohrali opäť na ihrisku súpera. V zápase sme chceli nadviazať na ten predchádzajúci, podať kvalitný výkon a bodovať naplno. Úvod patril nám, na výborne pripravenom ihrisku v Čataji sme dostali domácich pod tlak, dobre kombinovali, hrali v pohybe a dostávali sa do zakončenia. Prvý gól vsietil Kravárik po štandardnej situácií. Vzápätí mohol zvýšiť, no samostatný nájazd nepremenil. Domáci boli pod tlakom a my sme si vytvárali príležitosti na skórovanie. Druhý gól opäť po štandardnej situácií vsietil Varsavík a vyzeralo to, že máme zápas pod kontrolou a bez problémov ho privedieme do víťazného konca. V závere polčasu sme poľavili a po obrovskej chybe našej defenzívy sme inkasovali.

Druhý polčas sme opäť držali loptu na svojich kopačkách, určovali tempo hry a vytvárali si príležitosti. V koncovke sme boli ľahkovážni a to sa nám vypomstilo, keď domáci využili našu hrúbku v strede obrany a vyrovnali stav stretnutia. Z jasného zápasu sme si urobili drámu, domáci ožili a zrazu ich bolo plné ihrisko. Našťastie sme pridali a do konca zápasu strelili ďalšie dva góly /Kravárik, Varsavík/ a zápas zaslúžene vyhrali. Spokojnosť je s troma bodmi, s hrou v určitých fázach hry. Nespokojnosť s poľavením a podcenením niektorých situácii, čo by sa nám mohlo v iných zápasoch vypomstiť.

Zostava Spartaka Myjava U19: Opálek - Prelec, Kolník, Halabrín, Varsavík - Jankových, Nešťák /Nešťák/ Kosík, Mareček /Vajaš/ - Fila, Kravárik /Šimek/

  • góly: Kravárik 2, Varsavík 2

zdroj: D. Dubovský, tréner

II. liga mladšieho dorastu - západ 2020/2021
2. kolo, 8. 8. 2020
MŠK Senec - Spartak Myjava 3 : 1 (1 : 1)

V našom druhom zápase sme znova cestovali na ihrisko súpera, tentokrát do Senca. Za veľkého tepla sme odohrali vyrovnaný zápas s kvalitným súperom, o ktorom rozhodli maličkosti. Sencu sa podarilo dostať do vedenia po peknom priamom kope po zbytočnom faule pred našim pokutovým územím. Nám sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte prvého polčasu z pokutového kopu, ktorý premenil Plaskoň. V druhom polčase sme sa dostali zbytočne pod tlak, z čoho následne prišli chyby v našej obrane a súperove góly. Bohužiaľ, ako už bolo spomenuté, zápas rozhodli maličkosti a fakt, že Senec dokázal naše chyby potrestať a my jeho nie.

Zostava Spartaka Myjava U17: Oravec - Benian, Mihalievič, Vávra, Michalec - Miča (Fridríšek), Mišík, Plaskoň, Horňiak, Durec S. - Durec M. (Kulíšek)

  • gól: Plaskoň

zdroj: J. Duga, tréner