Starší dorastenci zdolali Karlovu Ves

28.10.2019

II. liga staršieho dorastu - západ 2019/2020
12. kolo, streda 27. 10. 2019
Spartak Myjava - FKM Karlova Ves Bratislava 2 : 1

     V poslednú októbrovú nedeľu nastúpili starší dorastenci Spartaka Myjava U19 na domácej umelej tráve na zápas proti tímu FKM Karlova Ves Bratislava. Chceli v ňom nadviazať na výborný výkon z predošlého stretnutia a pripísať si do tabuľky ďalšie tri body. Od začiatku stretnutia boli Myjavčania aktívnejší, snažili sa hrať po krídelných priestoroch a dostávať sa do zakončenia. Hostia dobre a organizovane bránili a snažili sa hrať na rýchle protiútoky. Spartakovská defenzíva však pracovala spoľahlivo a tak hostia výraznejšie Samulovu bránu neohrozili. Pár pekných akcií domáci pokazili nepresným zakončením, alebo ich zlikvidoval dobre chytajúci brankár hostí. Výborné príležitosti na skórovanie mali Karika, Varsavík, Fila a Kunka. Gól sa kopaničiarom podarilo streliť až v závere prvého polčasu, keď sa presadil Karika po prihrávke Kosíka.

     V druhom dejstve čierno-bieli pokračovali v aktivite z prvého polčasu a hneď na jeho začiatku bol faulovaný v pokutovom území Osuský. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Šturdík. O pár minút neskôr mal tutovku na kopačke Kosík, no nepresadil sa Ako to už býva, staré známe porekadlo "Nedáš - dostaneš." platilo i v tomto zápase. Po zbytočnej strate lopty v strede ihriska a zlom bránení Myjavčania inkasovali kontaktný gól. Od tohto momentu akosi znervózneli, začali robiť chyby v rozohrávke, čo sa hostia samozrejme snažili využiť. Pri jednej ich šanci mali domáci šťastie, keď hráč hostí netrafil opustenú bránu. Spartakovci sme sa snažili o strelenie tretieho gólu, no šance Bartoša, Filu a Kunku nevyužili. Nakoniec však výsledok zápasu udržali a pripísali si na konto dôležité víťazstvo.

Zostava Spartaka Myjava U19: Samul - Osuský (Bartoš), Šturdík, Nálepa, Varsavík - Fedoráš, Kunka, Fila, Kosík (Adamovic) - Liška (Klimáček), Karika

  • góly: Karika, Šturdík (pokutový kop)
  • rozhodovali: Černek - Ševčík, Obeda

zdroj: D. Dubovský, tréner