Starší dorastenci zdolali Nitru a remizovali s Dominom

21.09.2021

V posledných dvoch zápasoch II. ligy staršieho dorastu 2021/2022 - skupina Západ sa hráči Spartaka Myjava stretli s tímami ČFK Nitra a SDM Domino Bratislava. Oboch súperov privítali v domácom prostredí na Turej Lúke a na Myjave.

Spartak Myjava U19 - ČFK Nitra U19 4 : 2 (2 : 2)
II. liga staršieho dorastu 2021/2022 - skupina Západ, 7. kolo, 12. 9. 2021

Toto stretnutie odohrali súperi na ihrisku v Turej Lúke. Vo vyrovnanom zápase Spartaku nevyšiel herne prvý polčas. No aj napriek slabšiemu výkonu sa dostali do vedenia, keď sa presadil s chuťou hrajúci Kravárik. Hostia boli v prvom dejstve futbalovejší, snažili sa kombinovať v krídelných priestoroch, čo domácim krajným hráčom robilo problémy. Nitre sa podarilo vyrovnať po štandardnej situácií, keď Myjavčania zbytočne faulovali pred pokutovým územím. Do vedenia ich opäť posunul Kravárik, ktorý využil prihrávku Guláňa. V závere polčasu však kopaničiari urobili znova niekoľko chýb, čo hostia využili na vyrovnanie.

Do druhého polčasu domáci futbalisti nastúpili diametrálne inak, ako do prvého. A hneď v úvode išli do vedenia, keď sa presadil Kravárik. Myjavčania diktovali tempo hry a štvrtý gól strelil Guláň po samostatnom úniku. Ďalšiu príležitosť na skórovanie mal Kravárik, no trafil konštrukciu súperovej brány. Hostia sa snažili o strelenie kontaktného gólu, no defenzíva Spartaka fungovala až na malé zaváhania spoľahlivo. Výsledok sa tak už do konca zápasu nezmenil a Myjavčania si zaknihovali druhé víťazstvo v rade.

  • Zostava Spartaka Myjava: Opálek - Havlík (Benian), Halabrín, Vávra, Kolárik (Durec) - Guláň, Nešťák (Kadlečík), Mišík, Mareček - Šimek (Jankovič), Kravárik
  • ŽK: Mišík, Guláň
  • ČK: -
  • góly: Kravárik 3, Guláň
  • rozhodovali: Černek - Srnec, Dutka

Spartak Myjava - SDM Domino Bratislava 1 : 1 (1 : 0)
II. liga staršieho dorastu 2021/2022 - skupina Západ, 8. kolo, 19. 9. 2021

Tento duel odohrali tímy na hlavnej hracej ploche myjavského štadióna. Vo vyrovnanom zápase sa napokon zrodila spravodlivá remíza. Obe mužstvá sa síce snažili o trojbodový zápis, no víťazný gól sa nepodarilo vsietiť nikomu. I keď v záverečnej minúte hráči Spartaka nastrelili konštrukciu bratislavskej brány. Do vedenia sa domáci tím dostal po rýchlej akcii dua Jankovič - Kravárik, keď druhý menovaný zakončil výbornú prihrávku za obranu hostí. Hostia zasa vyrovnali krásnou strelou z hranice 20 metrov po štandardnej situácií. Stratené body Myjavčanov mrzeli a ďalšie sa tak pokúsia získať v Komárne, ktoré bude ich súperom v 9. kole ligy.

  • Zostava Spartaka Myjava: Odráška - Havlík, Halabrín, Vávra, Kolárik - Guláň, Nešťák, Mišík, Jankovič (Šimek) - Kadlečík (Durec), Kravárik
  • ŽK: -
  • ČK: -
  • gól: Kravárik
  • rozhodovali: Šturdík - Prelec, Patka

zdroj: D. Dubovský