Sto rokov myjavského futbalu oslávime počas druhého augustového víkendu

09.07.2020

AKTUALIZOVANÉ - Už asi rok môžete či už priamo na myjavskom štadióne, na webe, sociálnych sieťach či v bulletinoch registrovať logo storočnice futbalu na Myjave. Podľa dostupných zdrojov vznikol klub ŠK Myjava, priamy predchodca súčasného Spartaka, presne 8. augusta 1920.

No a v tomto dátume o sto rokov neskôr asi tento významný okamih v športovom živote kopaničiarskeho regiónu aj pripomenieme. Spoločná oslava významného jubilea myjavského futbalu sa bude konať v termíne 7. - 8. augusta 2020 na - ako inak - štadióne Spartaka Myjava. A na čo sa môžeme tešiť?

Program odštartujeme v piatok 7. augusta 2020 o 18.30 h. Od tohto času budú v priestore za tribúnou B pripravené detské atrakcie pre malých športových fanúšikov a bude fungovať i občerstvenie. Na 19.30 h je plánovaný úvodný výkop prvého majstrovského zápasu v novom súťažnom ročníku 2020/2021 s tímom AFC Nové Mesto nad Váhom, ktorého úvod sa ponesie v slávnostnom duchu. Samotnému stretnutiu bude totiž predchádzať krst novej 350-stranovej knihy s názvom "Začali to myjavskí študenti" mapujúcej storočnú púť myjavského futbalu od jeho vzniku až po súčasnosť. Zároveň tu počas zápasu bude možnosť si knihu prvý raz oficiálne zakúpiť.

Oslavy budú ďalej pokračovať v sobotu 8. augusta 2020. Areál myjavského štadióna bude pre divákov prístupný od 18.00 h a opäť tu budú k dispozícii atrakcie pre malých hostí. O 18.30 h sa začne autogramiáda futbalových osobností - Stanislava Grigu, Jána Čapkoviča, Ladislava Petráša či Róberta Vitteka. O pol hodinu neskôr bude návštevníkov zabávať Igor Kmeťo a na 19.30 h je naplánovaný začiatok exhibičného stretnutia Spartak Myjava 2012 - Klub ligových kanonierov. Na oboch stranách tu uvidíme ozajstné legendy. V myjavských dresoch na trávnik vybehnú tí hráči, ktorí sa kedysi aktívne pričinili o postup Myjavy až medzi futbalovú elitu a ich mená zostávajú navždy v pamätiach spartakovských fanúšikov. Spomeňme aspoň Solničku, Kosíka, Černáčka, Kumančíka, Bruška, Sládeka, Ulricha, Štrbu, Diana či Straku... Ale menoslov bude podstatne dlhší. Na strane súpera sa môžeme zasa tešiť na takých hráčov ako sú Kinder, Valachovič, Semeník, Slovák, Medveď, Kožlej, Vittek, Pecko, Šesták a podobne. No a kým sa súboje o loptu na myjavskom trávniku naplno rozbehnú, spoločne ešte oceníme tri vybrané osobnosti myjavského futbalu. Celý program napokon ukončíme ohňostrojom.

V piatok bude vstupné klasicky ako na ligový zápas, v sobotu bude štandardný lístok stáť 10,- €. Návštevníci nad 65 rokov zaplatia 7,- €. Ženy a deti do 6 rokov budú mať vstup voľný. Držitelia permanentiek na sezónu 2020/2021, ktoré sa začínajú registrovať od 13. júla a vydávať od 27. júla, budú mať cenu vstupenky 5,- €. Tí fanúšikovia, ktorí mali zakúpenú permanentku aj na predošlú zrušenú sezónu, budú mať vstup na oslavy zadarmo.

Veríme, že vás program osláv storočnice zaujme a že si počas druhého augustového víkendu cestu na myjavský futbalový štadión nájdete. Srdečne vás už teraz pozývame!

M. Hrin