Susedské derby v prospech Myjavy

01.08.2022

V sobotu 30. júla 2022 odohrali hráči myjavského B-tímu ďalší zo série letných prípravných zápasov. Tento raz necestovali ďaleko, len do susedného Brestovca, s ktorým sa stretávali aj v majstrovských dueloch.

Zo strany Myjavy išlo o posledné prípravné stretnutie pred štartom nového ročníka 6. ligy - skupiny Západ 2022/2023, ktorý sa pre B-mužstvo Spartaka začne v nedeľu 7. augusta 2022 majstrovským zápasom v Brodskom.

Do duelu s Brestovcom vstúpili Myjavčania veľmi aktívne, herne dominovali a počas tridsiatich minút prvého polčasu súpera prakticky do ničoho nepustili. Skóre otvorili v 14. minúte, kedy sa po ukážkovej akcii presadil Lukáš Liška. O dve minúty neskôr musel domáci brankár Roman Černák zasa vyrážať vydarenú Šarudiho strelu. V 20. minúte pridal svoj druhý presný zásah po spolupráci s Jankovýchom opäť Liška a v 22. minúte zvýšil na 3 : 0 pre Myjavu Jakub Halabrín. Brestovčania priebežný stav upravili v 27. minúte na 1 : 3 gólom Šturdíka.

V druhom polčase po viacnásobnom prestriedaní nevychádzala Myjavčanom hra podľa predstáv, ale nepresností pribúdalo na oboch stranách. V 60. minúte sa blysol pekným sólom Jakub Halabrín, ktorý bol v pokutovom území faulovaný a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Lukáš Liška a bezpečne premenil. Brestovec - Spartak Myjava B 1 : 4. V samotnom závere ešte Michal Obuch z ostrého uhla znížil na 2 : 4 a Myjavčania si pripísali na konto ďalšiu výhru v príprave.

TJ Brestovec - Spartak Myjava B 2 : 4 (1 : 3)

• zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Dubovský, Kodaj, Mareček, Gálik, Šarudi, Tomka, Kosík, Jankových, Halabrín (K),Liška
  • náhradníci: Jankovič, Havlík, Horňák T., Ligas, Odráška
  • góly: Liška 3, Halabrín 1

zdroj a foto: J. Zmeko