Sústredenie v Turecku sa začína, vycestoval naň 22-členný káder

07.02.2024

Hráči A-mužstva Spartaka Myjava spolu s realizačným tímom odcestovali v stredu 7. februára 2024 na týždenné sústredenie do Turecka. Okrem pravidelnej tréningovej záťaže ich tu čakajú dva prípravné zápasy so zahraničnými súpermi.

Ak sa nič nezmení, tak v sobotu 10. februára 2024 nastúpia dopoludnia o 10.00 h proti ukrajinskému prvoligovému tímu LNZ Cherkasy a v utorok 13. februára 2024 o 13.00 h zasa proti gruzínskemu celku z druhej ligy, FC Rustavi. Inak budú chlapci zarezávať v dvojfázových tréningoch a naberať formu na blížiacu sa jarnú časť súťaže, ktoré odštartuje v piatok 1. marca 2024.

Do Turecka tím z kopaníc pribral aj nové posily, ktoré sa predstavili v zatiaľ poslednom priateľskom dueli s Lehotou pod Vtáčnikom. Patria medzi ne napríklad obranca brazílskeho pôvodu Kaua Moura, ktorý na Myjavu prišiel hosťovať z tímu MFK Skalica, mladý ofenzívny stredopoliar pôsobiaci naposledy v MFK Považská Bystrica, Tobiáš Čongrády a rovnako mladý záložník z českého FC Sellier & Bellot Vlašim, Filip Šimeček. Obaja sú v Spartaku na hosťovaní. V zostave nechýbajú ani už skôr predstavení brankár rezervy belasých René Žákech, stredopoliar Jakub Kousal zo Skalice, Oleg Vlasov z Dynama Kyjev, ľavý krídelník Alioune Sylla z FC Táborsko, či útočník Sidath Sow z Košíc. Z dorastu sa k výprave pripojili Jonáš Belanský a Tomáš Horniaček. Z pôvodnej zostavy v tíme figurujú gólmani Kubica a Opalek, hráči Jerguš Halabrín, Bedecs, Cisár, Prachar, Čurik, Boledovič, Gabriel Halabrín, Flamík a Castellano. Naopak, z tímu - bohužiaľ - vypadol pre vážnejšie zranenie Marián Šmatlák, ktorý meral cestu na Myjavu až z Litvy, no teraz ho podľa prognóz čaká dlhšie obdobie bez futbalu a tiež Dávid Copko. Ten rovnako pre zranenie nebol schopný vycestovať a celkom na poslednú chvíľu ho v zostave nahradil útočník Miroslav Antal z KFC Komárno. Aj v jeho prípade hovoríme o hosťovaní.

Na prípravu myjavských hráčov budú v Turecku dohliadať hlavný tréner Laco Hudec s asistentmi Volodymyrom Vasylyevom a Danielom Kvasnicom, na brankárov si posvieti Peter Solnička, nechýba ani vedúci mužstva, Ľuboš Zverec. Po zdravotnej a kondičnej stránke sa budú futbalistom venovať MUDr. Milan Mokoš a fyzioterapeut Juraj Sluka.

Tak držíme nášmu tímu palce, aby sústredenie splnilo svoj účel a bolo ozajstným prínosom tak pre zohratie sa celého tímu, ako aj pre úspešný štart druhej časti aktuálneho súťažného ročníka.

SME JEDEN TÍM!

M. Hrin