Súťaž žiakov začína, Myjava chce byť čo najvyššie

11.08.2023

Starší žiaci U15 Spartaka Myjava budú v sezóne 2023/2024 účinkovať v 3. lige starších žiakov severozápad HUMMEL ZsFZ. Najbližšie ich v nej v sobotu 12. augusta 2023 o 10.00 h preverí na svojom ihrisku tím FK Senica.

Svoj posledný prípravný duel na nový ligový ročník odohrali chlapci zo Spartaka v utorok 8. augusta 2023 na domácom ihrisku s umelou trávou. Stretli sa v ňom s Novým Mestom nad Váhom. "Súper k nám prišiel s B-tímom a preto nás nepreveril tak, ako sme chceli. Úvod zápasu sme zaspali a hneď z prvej akcie sme dostali gól. V ďalšom priebehu stretnutia sme už prebrali iniciatívu a dokázali do polčasu otočiť skóre v náš prospech. Aj v druhom dejstve sme boli nebezpečnejší a pridali ďalšie dva góly. V závere súper po našej chybe upravil konečné skóre na 5 : 2. Naše góly dali Smolík (2), Pochylý (2) a Suvák," hodnotí nedávny priateľský duel tréner myjavskej U15, Igor Pszota. A na otázku o pripravenosti na ligu dodáva: "Tento zápas odkryl naše dobré aj slabšie stránky, na ktorých budeme v tréningovom procese pracovať. Či sme dobre pripravení na sezónu, to ukážu samotné majstrovské zápasy. Niektorí hráči mali dlhšie dovolenky, menej trénovali a súhra tak môže ešte viaznuť. Káder máme široký, hráči budú hrať za A-družstvo v 3. lige, aj za B-družstvo v oblastnej súťaži."

Starší žiaci počas leta odohrali spolu štyri prípravné stretnutia, v ktorých trikrát vyhrali a raz prehrali. Nestačili na Krakovany, ktoré ich zdolali 2 : 1, tím NŠK Bratislava porazili tesne 1 : 0, so súperom z moravských Strání si poradili vysoko 10 : 1 a Nové Mesto nad Váhom sme už spomenuli. Nad tým zvíťazili 5 : 2. "Najvyrovnanejšie zápasy sme mali hneď v úvode prípravy. Pozitívom je počet strelených gólov, problémom môže byť fyzická stránka. Naše družstvo má málo vysokých hráčov a niektorí majú slabšie rýchlostné schopnosti," hodnotí prípravu myjavský tréner. Čo sa týka kádra, podľa vyjadrení Igor Pszotu sa zloženie kabíny každoročne obmieňa. Koncoroční žiaci už prechádzajú do dorasteneckej kategórie a zasa z mladších žiakov prichádzajú nové posily. Káder zatiaľ opustil Jakub Romančík, ktorý prestúpil do Podbrezovej a z neďalekej Brezovej pod Bradlom by vedenie tímu chcelo na striedavý štart dotiahnuť Jakuba Boháčka. A aké sú plány a ciele starších žiakov Spartaka Myjava v ročníku 2023/2024? "Chceme určite hrať atraktívny futbal, zlepšovať herný prejav družstva aj jednotlivcov. Našou snahou bude pokúsiť sa o čo najlepšie postavenie v tabuľke. Uvidíme, akú kvalitu ukážu družstvá ako Senica a Častkovce, ktoré by tiež rady postúpili," uzatvára tému hlavný kormidelník kategórie U15.

M. Hrin
zdroj: J. Horváthová