Tesné víťazstvo Myjavy v prvom prípravnom zápase

15.01.2022

V sobotu 15. januára 2022 dopoludnia nastúpili hráči A-mužstva Spartaka Myjava na domácej umelej tráve na svoj prvý prípravný zápas v aktuálnej zimnej prestávke súťažného ročníka 2021/2022 proti tímu AFC Nové Mesto nad Váhom.

Tím z neďalekého Považia rozhodne nie je spartakovcom neznámy, keďže účinkuje v rovnakej súťaži - v TIPOS III. lige Západ - ako Myjavčania. Po jesennej časti mu v tabuľke patrí 11. priečka a na piatu Myjavu stráca 11 bodov. Novomešťania na kopanice pricestovali aj s hráčmi, ktorí kedysi obliekali čierno-biely dres Spartaka, ako napríklad Tomáš Marček, Daniel Rapavý, či Ivan Múdry. Mimochodom, Daniel Rapavý je aktuálne najlepším strelcom Nového Mesta a na konte má deväť strelených gólov.

Pre oba tímy to bol v slnečnom, ale chladnom januárovom počasí, prvý zo série prípravných zápasov v zimnej prestávke, ktorá skončí až na začiatku marca. Tréneri Kvasnica a Pagáč pripravili na stretnutie takmer kompletné "mančafty", aby si v hernej praxi vyskúšali čo najviac hráčov. Na strane Myjavy boli nachystané dve kompletné jedenástky, Nové Mesto malo k dispozícií sedem striedajúcich futbalistov.

Samotný duel začal v pomerne svižnom tempe a jeho prvé dejstvo sa odohrávalo predovšetkým v réžií Spartaka. Ako prvý skúšal šťastie v 11. minúte Willian, ktorý po rohom kope hlavičkoval nad brvno Igazovej brány. O tri minúty neskôr vyslal presný center pred novomestskú svätyňu Čurik, Legnani však nestihol dobehnúť a lopta adresáta nenašla. Peknú príležitosť otvoriť skóre mali Myjavčania v 15. minúte, no ani na viackrát sieť rozvlniť nedokázali. Pokúšali sa o to Legnani i Martišiak. V 21. minúte mieril aktívny Arthuro Legnani do Igazových rukavíc a o chvíľu neskôr sa blysla peknou strelou nová posila Spartaka, Adam Cisár. Mieril však tesne nad. Hostia vzápätí kontrovali a Kubicove reflexy preveril Rapavý. Domáci gólman musel zasahovať aj v 27. minúte po Živčicovom pokuse. Úvodného gólu sa kopaničiari dočkali až v 39. minúte, keď Igaza na dvakrát prekonal Cisár. Myjava - Nové Mesto nad Váhom 1 : 0. Ten istý hráč ešte skúšal šťastie v 43. minúte, ale stav sa už nezmenil a do prestávky tak domáci viedli jednogólovým rozdielom.

Po výmene strán a masívnom prestriedaní sa obraz hry čiastočne zmenil. Hostia začali byť aktívnejší, Myjavčania hrali viac dozadu a šancí na ohrozenie jednej či druhej brány ubudlo. Novomešťania chceli vyrovnať v 56. minúte po priamom kope, no neúspešne. V 64. minúte trafil brankára Legnani a v 73. minúte mierili tesne vedľa hostia. V 85. minúte zazvonila žrď Koníčkovej brány po Valachovičovom pokuse a v ďalšej minúte nevyužil Kravárikov center nabiehajúci Sivák. Do záverečného hvizdu sa už nič zásadné na trávniku neudialo a Spartak si tak pripísal prvé víťazstvo v zimnej príprave, keď zdolal Nové Mesto nad Váhom tesne 1 : 0.

V ďalšom stretnutí ho preverí v piatok 21, januára 2022 na trenčianskom ihrisku tím OŠK Trenčianske Stankovce. Úvodný výkop je plánovaný na 18.00 hodinu a my vás, samozrejme, budeme aj o výsledku tohto zápasu informovať.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Najdôležitejšie dnes bolo rozložiť záťaž medzi chlapcov. Snažili sme sa, aby to bolo rovnomerné. Myslím, že prvý polčas dnes zniesol prísnejšie kritériá futbalových parametrov. Ten druhý bol už trochu slabší. Ale ten účel, ktorý po dávkach, ktoré majú chlapci odbehané, to dnes splnilo a myslím, že to bolo v poriadku."

  • Zostava Spartaka Myjava:  Kubica Denis, Lopušan Mário, Halabrín Jerguš (K), Willian Correia, Toman Jaroslav, Pekár Štefan, Cisár Adam, Čurik Maroš, Kóňa Tomáš, Martišiak Dominik, Arthuro Legnani
  • Náhradníci: Koníček Libor, Kravárik Dušan, Sivák Pavol, Mareš Lukáš, Pecha Erik, Kocák Filip, Liška Lukáš, Mareš Tomáš, Kosík Jakub, Svatík Martin, Flamík Samuel
  • Zostava AFC Nové Mesto nad Váhom: Igaz Marek, Jambor Roman, Bartoš Jozef, Šupka Pavol (K), Floriš Daniel, Marček Tomáš, Michalička Marek, Živčic Michal, Rapavý Daniel, Drexler Alex, Mihál Norbert
  • Náhradníci: Urban Dominik, Šimlovič Tomáš, Buček Filip, Šebek Martin, Múdry Ivan, Valachovič Šimon, Šupka Jakub
  • góly: 39. Cisár
  • ŽK: -
  • rozhodovali: Černek - Patka, Obeda

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen