Tretia výhra Spartaka v príprave

29.01.2022

Počas posledného januárového víkendu odohralo A-mužstvo Spartaka Myjava na domácej umelej tráve svoj tretí prípravný zápas v zimnej prestávke. Jeho súperom bol tento raz štvrtoligista z Moravy, tím FC Strání.

Duel sa uskutočnil v sobotu 29. januára 2022 predpoludním a myjavský realizačný tím sa pred ním musel potrápiť so zostavou, ktorej zloženie výrazne ovplyvnili choroby a zranenia v kádri. Kým pred dvoma týždňami mohol hlavný tréner Daniel Kvasnica v stretnutí s Novým Mestom nad Váhom počítať s dvoma kompletnými jedenástkami, tento raz bolo náhradníkov na lavičke iba päť. A napríklad ako náhradný brankár bol pripravený do hry zasiahnuť Peter Solnička. "Mali sme veľký problém to dnes vyskladať, dať dokopy stopérsku dvojicu. Máme tam zranenia, ktoré síce nie sú veľmi vážne, ale netrúfali sme si chalanov postaviť, aby sa to ešte nezhoršilo. Evidujeme dve maródky Jakuba Kosíka a Lukáša Lišku, to uvidíme, dokedy potrvá. Škoda, že to vyšlo práve na obdobie s tromi zápasmi, že je nás menej. Ale musíme sa s tým popasovať. Aj tak sme už plánovali záťaž chlapcov postupne zvyšovať. Ak bude treba, môžu nám v nadchádzajúcich zápasoch s Púchovom a Račou pomôcť dorastenci alebo niekoho vytiahneme z nášho B-tímu," hodnotí aktuálnu zdravotnú situáciu v kabíne Kvasnica. Ale poďme sa už pozrieť priamo na zápas s moravským tímom.

Išlo od začiatku o vyrovnaný duel, v ktorom sa hra zväčša odvíjala medzi šestnástkami a vyslovených šancí na oboch stranách veľa nebolo. Ale našli sa a padali aj góly. Prvý hneď v tretej minúte, kedy Čurik našiel krížnou strelou nabiehajúceho Pechu a ten otvoril skóre. Myjava - Strání 1 : 0. O štyri minúty neskôr sa kopaničiari snažili čosi vyťažiť zo skrumáže pred Pjajkovou bránou, ale márne. Druhý gól nepridali. Zato na druhej strane sa v 14. minúte do príležitosti dostal Hruboš a vyrovnal na 1 : 1. V 18. minúte po rohovom kope chceli hostia rozvlniť sieť za Kubicovým chrbtom opäť, ale ani na dvakrát tam loptu nedokázali dostať. V 22. minúte opäť pekne centroval Čurik a Martišiak strelou z voleja preveril reflexy gólmana Strání. Rovnako pochodil v 27. minúte Cisár a chvíľu na to prepálil priestor troch žrdí aktívny Martišiak. V 32. minúte hasil nebezpečný únik Spáčila správnym vybehnutím brankár Kubica. V 37. minúte po faule v pokutovom území Strání nariadil hlavný rozhodca Kahun pokutový kop, ktorý premenil Martišiak. Myjava - Strání 2 : 1. Zvýšiť náskok o dva góly mohol šesť minút pred koncom prvého polčasu Pecha, ktorý však hlavičkou zblízka trafil iba brvno.

Tesne nad zasa mieril po krátkej prestávke v 51. minúte Spáčil a domáci tím stále viedol. V 58. minúte skúšal šťastie z uhla Pecha, jeho strelu brankár vyrazil. V 63. minúte sa k strele zblízka dostal autor vyrovnávajúceho gólu Hruboš, ale minul. V 73. minúte zasa hostia vyzvali k zákroku Kubicu. Keď sa už zdalo, že sa stav nezmení, vyčíhal správny okamih po prieniku spartakovcov do šestnástky hostí Tomáš Mareš a strelou po zemi uzavrel skóre na konečných 3 : 1 pre Myjavu.

Najbližšie sa hráči A-mužstva predstavia opäť na ihrisku s umelou trávou v Myjave, a to už v stredu 2. februára 2022 o 17.00 h, kedy tu privítajú tím MŠK Púchov.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Myslím, že to bol zaujímavý zápas s veľmi dobre organizovaným súperom. Skôr sa mi páčil prvý polčas. v ktorom sme dodržiavali to, čo sme si povedali, že chceme robiť, držali sme si pozície. S druhým dejstvom som spokojný menej. Tam sme mali veľa prehratých súbojov, veľa zlých taktických posunov a musíme si to s hráčmi rozobrať. Celkovo stretnutie svoj účel splnilo, ale spokojný som s tou prvou polovicou duelu."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica - Lopušan (46. Toman), Halabrín, Svatík, Mareš L., - Kóňa (46. Mareš T.), Flamík, Cisár (K) - Čurik (46. Legnani), Martišiak (56. Kravárik), Pecha
  • Zostava FC Strání: Pjajko - Čaňo V., Čaňo O., Řihák, Holík - Leskovjan - Sedláček, Matuš - Hnilo, Hruboš, Spáčil; náhradníci: Čubík, Popelka, Bobčík, Toth
  • góly: 3. Pecha, 37. Martišiak (PK), 85. Mareš T. - 14. Hruboš
  • ŽK: 83. Legnani
  • rozhodovali: Kahun - Osuský, Obeda