Tri body pre B-mužstvo Spartaka Myjava v dueli s Brvnišťom

29.05.2024

V sobotu 25. mája 2024 popoludní privítali hráči Spartaka Myjava B na štadióne v Turej Lúke tím z druhej polovice tabuľky, TJ Slovan Brvnište. Pre kopaničiarov išlo o predposledný duel na domácom štadióne v aktuálnom súťažnom ročníku.

Úvod stretnutia vyšiel spartakovcom výborne, keď už v 2. minúte smerovala Fuknova kolmica na Horniaka. Ten loptu posunul do pokutového územia a Koníček strelou k žrdi otvoril skóre. Myjava - Brvnište 1 : 0. No po úvodnom góle sa hra stala obojstranne dosť nevyváženou a sporadické strely končili mimo priestor troch žrdí. Do konca prvého dejstva sa tak už skóre nezmenilo.

Vzhľadom na tento vývoj boli pokyny do druhého polčasu jasné: Spresniť kombinácie na ihrisku a pridať ďalšie góly do Bajzovej svätyne. V 47. minúte zahrával Kosík rohový kop, do zakončenia sa dostal opäť Koníček a jeho pokus gólman hostí s námahou vyrazil. O pár minút neskôr mieril tesne vedľa Liška. V 74. minúte mali Myjavčania k dispozícií priamy kop. K jeho realizácií sa postavil Flamík a vyzval Bajzu k zákroku. Konečne v 79. minúte Fuknov center zužitkoval Kosík a z uhla zvýšil na 2 : 0. V 87. minúte nedal brankárovi Brvnišťa šancu striedajúci Gulán a Spartak viedol rozdielom triedy. Napokon v 90. minúte ešte Jankových upravil hlavičkou na konečných 4 : 0 a myjavskí futbalisti sa mohli tešiť zo zisku cenných troch bodov.

Spartak Myjava B - TJ Slovan Brvnište 4 : 0 (1 : 0)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 27. kolo

  • zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Halabrín J., Koníček (87. Jankových), Kunka (46. Dubovský), Flamík, Horniak (46. Kosík), Zmeko (68. Gulán), Liška (85. Mareček), Fukna (K), Kodaj, Toman
  • zostava TJ Slovan Brvnište: Bajza, Slámka, Zelenák (K), Klabník, Kolembus, Čapliar, Decký (83. Jánošík), Belej, Ofori, Gabriš, Bello
  • góly: 2. Koníček, 79. Kosík, 87. Gulán, 90. Jankových
  • ŽK: 39. Horniak
  • ČK: -
  • rozhodovali: Lévai - Deák, Šimonek
  • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko