Tri výhry, tri prehry a jedna remíza...

08.03.2022

Počas prvého marcového víkendu odohrali ženské a mládežnícke tímy Spartaka Myjava spolu sedem zápasov. V nich sa darilo našim žiačkam, dorastenkám i staršiemu dorastu. Ženy síce takisto siahali na víťazstvo, no napokon uhrali so Žilinou remízu. A bez bodov sa museli zaobísť mladší dorastenci aj žiaci.

• Ženy

nedeľa 6. 3. 2022 - Spartak Myjava - MŠK Žilina 2 : 2

Zostava Spartaka Myjava: Čermáková - Pirťanová, Kršiaková, Horváthová, Honková, Vredíková, Neveďalová, Glatzová, Bogorová, Panáková, Retkesová

striedali: Hucovičová, Nárožná, Koplíková

góly za Myjavu: Bogorová, Neveďalová

Iveta Neveďalová, trénerka Spartaka Myjava: "Remíza s príchuťou prehry. Tak by som zhodnotila tento zápas. Naše družstvo v 80. minúte vyhrávalo v dôležitom zápase 2 : 0 a všetko naznačovalo, že by sme zápas mali zvládnuť. Bohužiaľ, inkasovali sme v priebehu troch minút po hernom výpadku dva góly a napriek hernej prevahe počas väčšiny zápasu sa body nakoniec delili. Po tomto zápase je jasné, že do nadstavby piatich najlepších tímov postupujeme z druhého miesta za prvým Slovanom Bratislava a čaká nás ešte množstvo kvalitných zápasov, na ktoré sa musíme čo najlepšie pripraviť."

• Dorastenky

sobota 5. 3. 2022 - Spartak Myjava - FC Nitra 9 : 1

Zostava Spartaka Myjava: Čermáková - Kršiaková, Vredíková, Glatzová, Matušicová, Valíková, Pomajbová, Horváthová, Retkesová, Durcová, Nárožná

striedali: Sudorová, Dugová

góly za Myjavu: Nárožná 4, Retkesová 2, Sudurová 2, Matušicová

• Žiačky

sobota 5. 3. 2022 - Spartak Myjava - FC Nitra 9 : 0

Zostava Spartaka Myjava: Podmajerská, Durišová, Škodová, Lukačovičová, Mrazová, Kissová, Vičanová, Ostrenková, Cingelová, Pražienková, Pomajbová, Kusá, Malárová, Kubicová

góly za Myjavu: Pomajbová 2, Vičanová 2, Ostrenková, Durišová, Škodová, Kissová, Cingelová

• Starší dorast U19

nedeľa 6. 3. 2022 - PFK Piešťany - Spartak Myjava 0 : 3

Zostava Spartaka Myjava: Opálek - Benian, Halabrín, Mišík, Vávra - Gulán, Mareček P., Šimek (Jankovič), Mareček Š, Kravárik, Hegyi

góly za Myjavu: Kravárik, Halabrín, Gulán

Dalibor Dubovský, tréner Spartaka Myjava: "Prvé kolo jarnej časti sme odohrali na trávnatej ploche v Moravanoch. Ťažký terén pre nás, pretože trénujeme na ploche s umelým podkladom. Úvod zápasu bol z oboch strán rozpačitý, viazla kombinácia, prevládala bojovnosť nad futbalovosťou. Do vedenia sme išli my, keď sa po výborne zahratej štandardke presadil Vávra. Domáci mohli vyrovnať, no dvoma výbornými zákrokmi nás podržal brankár Opálek. Naopak, naše obrovské príležitosti (Kravárik, Hegyi a Mareček) sme nevyužili a tak sme išli do kabín iba s jednogólovým vedením. Druhý polčas sme začali výborne a druhý gól vsietil Gulán. Od tohto momentu sme boli lepším mužstvom, naši hráči sa upokojili a súpera sme až na jedno zakončenie nepustili do vážnejšej situácie. Naopak, my sme sa predbiehali v zahadzovaní príležitostí (Kravárik, Gulán, Šimek, Hegyi, Halabrín). Tretí gól strelil Halabrín, keď dorazil nepremenený pokutový kop Kravárika. Z rôznych príčin, s okliešteným počtom hráčov na zápas, je víťazstvo zaslúžené, hráči predviedli kolektívny a zodpovedný výkon."

• Mladší dorast U17

nedeľa 6. 3. 2022 - PFK Piešťany - Spartak Myjava 3 : 1

Zostava Spartaka Myjava: Oravec - Figura, Galbavý, Parči, Jozefák - Horniaček, Miča, Plaskoň, Michalec, Bujzaš

góly za Myjavu: Horniaček

Ján Duga, tréner Spartaka Myjava: "Prvý majstrovský zápas jarnej časti sme odohrali na prírodnej tráve v obci Moravany. Od úvodu sa hral rýchly, útočný futbal na obe strany. Hostia sa dostali do vedenia v 5 minúte po nakopnutej lopte, ktorú Parči pristavil súperovi. Ten samostatný nájazd na brankára premenil. Po inkasovanom góle sme sa snažili vyrovnať. Najväčšie šance sme mali zo štandardných situácii, v ktorých sme zakončovali vedľa brány. Súper pohrozil do polčasu už len z jednej štandardnej situácie, no mieril takisto vedľa. Do polčasu sa už skóre nemenilo. Druhý polčas sa začal našou aktivitou. Najskôr zakončoval Miča z pravej strany tesne vedľa. Po ňom zasa Horniaček z ľavej strany, no nepresadil sa. Vyrovnanie prišlo po štandardnej situácii, ktorú zahral Miča na Horniačka. Ten si poradil so stopérom súpera a obstrelil brankára. Po inkasovanom góle súper zvýšil aktivitu a po centrovanej lopte z pravej strany zakončoval osamotený hráč na zadnej tyči. Piešťany - Myjava 2 : 1. V 61. minúte sme po centri z ľavej strany zakončovali Michalcom tesne vedľa brány. Najväčšiu šancu na vyrovnanie sme mali v 67. minúte, keď sa Plaskoň sprava presadil cez obrancu, potiahol loptu do šestnástky a prihral Horniačkovi. Ten zo 7 mertov trafil len brankára hostí. V tejto fáze hry sme sa snažili vyrovnať, čo využil súper na rýchly protiútok, ktorým po odrážke zvýšil stav na 3 : 1. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo. Chalani predviedli bojovný výkon a pri troche šťastie sa zápas mohol skončiť remízou."

• Starší žiaci U15

nedeľa 6. 3. 2022 - Spartak Myjava - AFC Nové Mesto nad Váhom 0 : 1

Zostava Spartaka Myjava: Sládek J. - Šturdík, Sládek Š., Kováč, Sládek F. - Batka, Sluková, Jozefák - Váňa, Vdoviak, Hlávek

striedali: Václavek, Gába, Valachy, Bartoš

• Mladší žiaci U13

nedeľa 6. 3. 2022 - Spartak Myjava - AFC Nové Mesto nad Váhom 0 : 4

Zostava Spartaka Myjava: N. Černák, R. Sablingeni, T. Vojtek, S. Gálik, F. Rusnák, M. Pochylý, M. Fridrišek, M. Polák, Ch. Jamrich, M. Gocholeishvili, T. Jandik, S. Sivak, M. Smolík

Miroslav Manák, tréner Spartaka Myjava: "Náš ďalší zápas sme odohrali znova na domácom ihrisku proti kvalitnému súperovi z Nového Mesta nad Váhom. Kvalitný prvý polčas sme začali aktívne, súpera sme sa snažili napádať a donútiť ho k chybám, čo sa nám v niektorých situáciách aj darilo. No bohužiaľ, žiadnu sme nedokázali využiť gólovo. Druhy polčas sa prejavilo na chalanoch naše slabé trénovanie, ktoré je bohužiaľ stále ovplyvnené chorobami a covidom. Chlapci z Nového Mesta si začali rýchlejšie prihrávať a viac behať, čo nám robilo značné problémy. Musíme však pokračovať ďalej a pripraviť sa na ďalší zápas."