Úspešný vstup B-mužstva Spartaka Myjava do jarnej časti

27.03.2023

Myjavské ihrisko s umelou trávou sa v sobotu 25. marca 2023 stalo dejiskom prvého jarného duelu Spartaka Myjava B, ktorý v rámci 14. kola 6. ligy - skupiny Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 privítal v domácom prostredí tím TJ Baník Brodské.

Stretnutie myjavskí hráči začali presne podľa pokynov z kabíny a vďaka nátlakovej hre bol už v 2. minúte v pokutovom území nedovolene atakovaný Zmeko. Hlavný arbiter ukázal na biely bod a penaltu bezpečne premenil Brezina. Myjava - Brodské 1 : 0. V 8. minúte sa ocitol v šanci Šarudi, no s jeho nájazdom si gólman hostí Oliveira poradil. Kopaničiari pokračovali v nastavenom tempe, kombinačne sa im darilo a v 12. minúte po Tomkovom centri zvýšil na 2 : 0 Zmeko. S chuťou hrajúci Šarudi mal gól na kopačke aj v 28. minúte, no brankár jeho úmysel odhadol a strelu zlikvidoval. V 36. minúte mali ojedinelú príležitosť aj hostia zo Záhoria, ale ich brazílske posily nedorozumenie v myjavskej defenzíve nevyužili. Rovnako aj ďalšie strelecké pokusy na strane Spartaka v podaní Zmeka alebo Gálika cieľ nenašli. Potom v 45. minúte zahrával Kosík rohový kop, z voleja zakončil Brezina a uzavrel polčasový stav na 3 : 0 pre Myjavu.

Vstup do druhého polčasu kopaničiarom nevyšiel celkom podľa predstáv, hostia prebrali iniciatívu na trávniku a dobre kombinovali. No do gólových šancí sa nedostávali a nebezpečnejšie situácie spoľahlivo riešil brankár Opálek. S pribúdajúcimi minútami sa Spartak opäť dostával do zápasu a pekné akcie pribúdali. V 61. minúte využil sólo cez cele ihrisko Tomka a po štvrtý raz rozvlnil sito Brodského. V tejto fáze zápasu dostávali šancu aj všetci hráči z lavičky náhradníkov. V 76. minúte striedajúci Jankových zacentroval do šestnástky hostí, no a neúnavný Tomka piaty raz prekonal gólmana Baníka. Myjava - Brodské 5 : 0.

Treba konštatovať, že na úvod odvetnej časti súťaže to bol nadpriemerný zápas, v ktorom bola lepším mužstvom Myjava, zaslúžene vyhrala a za predvedený bojovný výkon patrí poďakovanie všetkým hráčom.

Spartak Myjava B - TJ Baník Brodské 5 : 0 (3 : 0)

6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 14. kolo

• zostava Spartaka Myjava B: Opálek, Brezina, Tomka (88. Bies), Koníček, Šarudi (74. Jankovič), Kunka, Dubovský (57. Mareček), Gálik (K), Zmeko (61. Jankových), Kosík (79. Hornák), Kodaj
  • zostava TJ Baník Brodské: Oliveira, Feitosa, Ralbovský, Blaha, Soós, Gonda (K), Rocha, Gál (70. Ferenčík), Da Silva, Bartal, Trubiroha
  • góly: 2. (PK) a 45. Brezina, 12. Zmeko, 61. a 76. Tomka
  • ŽK: 36. Šarudi, 41. Kunka - 11. Da Silva, 81. Rocha
  • rozhodovali: Puschenreiter - Frič, Kusý
  • návštevnosť: 50 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko