Úvod jari spartakovcom nevyšiel, Žiline podľahli 2 : 3

26.02.2023

V nedeľu 26. februára 2023 vycestovali hráči A-mužstva Spartaka Myjava do Žiliny, kde s B-mužstvom "šošonov" odohrali v rámci 18. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 úvodný zápas jarnej časti súťaže.

Na žilinskej umelej tráve za studeného počasia povzbudzovala kopaničiarov asi tridsiatka fanúšikov z Myjavy, ktorí videli zaujímavý futbal.. Domáci hrali dobre - kombinačne a rýchlo, hostia zasa bojovne a obetavo. Už v 9. minúte videl žltú kartu obranca Myjavy Svatík. Následne v 10. minúte mohol otvoriť skóre Olejník, no loptu v šanci zle trafil a skóre sa nemenilo. V 16. minúte predviedli Myjavčania dobrú akciu, po ktorej čakali v šestnástke na zakončenie Legnani aj Olejník. Ale Tancíkov center nebol presný. V 19. minúte prišla tutovka domácich, keď domáci hráč Gomola strieľal tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 24. minúte zasa nasledovala rýchla kontra Myjavy. Dobrý center z pravej strany Flamík ideálne nezužitkoval a trafil len domáceho brankára Belaníka. Ešte v tej istej minúte na druhej strane ihriska zakončoval z hranice pokutového územia domáci Addo, Kubica loptu na dvakrát skrotil. V 28. minúte spartakovci zle zahrali priamy kop pred žilinskou šestnástkou a Čurik musel hasiť následný útok domácich len za cenu žltej karty. V 30. minúte prišla ďalšia šanca Myjavy. Olejník miesto zakončenia pustil loptu za seba, kde ale Legnani v očakávanom postavení nebol. V 33. minúte rozohrali Žilinčania nenápadnú akciu. Center z ľavej strany zakončil Kudlička a tečovaná lopta skončila v Kubicovej sieti. Žilina - Myjava 1 : 0. V 39. minúte Legnani pekne prenikol po ľavej strane až do pokutového územia, kde čakali dvaja spoluhráči. Ale center smeroval do "zeme nikoho". O minútu na to skúšal šťastie Stanislav Olejník, jeho center však odvrátili domáci na rohový kop. V 42. minúte videli diváci na tribúne rýchlu akciu žlto-zelených, center z ľavej strany zakončil z päťky Krstić a Žilina už viedla o dva góly. Potom v 43. minúte zaútočili Myjavčania. Vybojovali rohový kop a po ňom upravil polčasový výsledok na 2 : 1 hlavičkou Svatík.

Na začiatku druhého dejstva mal hneď po rozohratí mal veľkú šancu domáci Addo, ale Kubica jeho strelu na dvakrát chytil. V 47. minúte po Copkovom centri síce skóroval Olejník, no gól pre postavenie mimo hry neplatil. V 53. minúte mala Myjava skvelú príležitosť na skórovanie, keď sa na dvoch domácich obrancov rútili Copko, Pekár a Olejník. Copko sa však unáhlil a miesto nahrávky pre spoluhráča nepresne vystrelil nad žilinskú svätyňu. Len o minútu neskôr na druhej strane nedal tutovku z jedenástich metrov aktívny Henry Addo. Po brejku zasa zakončil do žrde Flamík. Potom domáci dvakrát strieľali spoza šestnástky, myjavský gólman ich šance pochytal. V 59. minúte Pekár z priameho kopu nacentroval na hlavu Olejníka a od neho lopta letela mimo priestor troch žrdí. V 67. minúte zbytočne fauloval Tancík hráča, ktorý bol chrbtom k myjavskej bráne a Žilina tak mala k dispozícií priamy kop z asi 22 metrov. Ten Kopas trafil ponad múr po vetre presne a bolo 3 : 1 pre domácich. Potom nasledovala séria striedaní na oboch stranách, čím sa hra rozkúskovala a kopaničiari nemali čas na súvislejší tlak. Ten prišiel až v samom závere stretnutia, v 89. minúte, a vyústil do gólu Copka, ktorý obišiel protihráča a k opačnej tyči po zemi znížil na konečných 3 : 2. Ani v nadstavenom čase sa už nič zásadné neudialo a domáci si výsledok i body postrážili.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Vo vyrovnanom prvom polčase boli síce domáci viac pri lopte, ale my sme boli nebezpečnejší a vypracovali si aj šance. Tie sme však nedotiahli do konca. Prvý gól sme inkasovali po individuálnej chybe, druhý padol po štandardnej situácií, ktorá mala byť pískaná pre nás. Vzápätí sme výsledok skorigovali a opäť sa dostali do zápasu. Po prestávke sme boli prvých desať minút lepším tímom, dali sme aj gól. No hlavný arbiter odpískal ofsajd. Potom sme nevyužili ďalšiu našu šancu. O zápase rozhodol tretí gól v našej sieti po ďalšej štandardke. V závere sme výsledok už len skorigovali. Je to škoda, pretože minimálne bod sme si zo Žiliny mohli odviezť. Mrzí ma však, že v tomto zápase sme žiaden oslnivý výkon nepodali."

• zostava MŠK Žilina B: Belaník, Ndjeungoue, Jaššo, Kopas, Gomola, Šnajder (K), Mveng, Javorček (46. Trabalík), Kudlička (65. Vaľko), Krstić (82. Jakubík), Addo (82. Bile)
  • zostava Spartak Myjava: Kubica, Flamík (K), Tancík (89. Martišiak), Benovič, Pekár (78. Mareš), Olejník, Cisár (46. Štefánek), Toman, Legnani (46. Copko), Čurik (78. Škrteľ), Svatík
  • ŽK: 26. Ndjeungoue, 26. Mveng, - 9. Svatík, 27. Čurik, 41. Olejník, 45. Cisár
  • góly: 42. Krstić, 67. Kopas - 33. Toman (vlastný), 43. Svatík, 89. Copko
  • rozhodovali: Valent - Poracký, Bobko
  • návštevnosť: 146 divákov