V atraktívnom dueli Myjava – Častkovce boli úspešnejší domáci hráči

02.04.2022

V prvú aprílovú sobotu popoludní privítal Spartak Myjava na domácom štadióne aktuálne deviaty tím tabuľky, OK Častkovce. Vzájomné meranie síl týchto súperov malo pre divákov pridanú hodnotu v podobe viacerých hráčov, ktorí kedysi obliekali práve myjavský dres. Ako napríklad Sládek, Zelenay, či Harsányi. A táto skutočnosť dávala tušiť, že dianie na trávniku môže byť ozaj zaujímavé.

No úvodné minúty stretnutia boli z oboch strán opatrné a výraznejšie ohrozenie brány na jednej, či druhej strane fanúšikovia nevideli. Herne však mali navrch kopaničiari, ktorí sa intenzívne tlačili do šestnástky hostí a pokúšali sa čosi na kompaktnú obranu Častkoviec vymyslieť. Napokon tento tlak zužitkoval v 13. minúte Copko, ktorý utešenou hlavičkou otvoril skóre. Myjava - Častkovce 1 : 0. Hostia kontrovali až v 24. minúte, ale Koníček bol pozorný a loptu od žrde vytlačil. V 26. minúte mohol pridať druhý domáci gól kapitán Pekár, no jeho pokus napokon skončil nad brvnom. Aj v ďalších chvíľach prvého polčasu Myjavčania potvrdzovali svoju dominanciu na trávniku a hráčov v bielych dresoch prakticky do ničoho nepúšťali. V 36. minúte sa ocitol zoči voči Kišacovi opäť Copko, ale gólman hostí loptu za svoj chrbát nepustil. Pozorný bol aj pri následnej Pekárovej delovke, ktorú vyrazil. Do konca prvého dejstva sa už stav nezmenil a tímy sa rozišli na prestávku s gólovým náskokom Spartaka.

Vstup do druhého polčasu vyšiel Častkovciam stopercentne. Len pár sekúnd po hvizde hlavného rozhodcu Hulínka sa do úniku dostal Sládek a nikým nebránený strelou po zemi vyrovnal. Myjava - Častkovce 1 : 1. Potom v 55. minúte zasiahol hráč hostí loptu rukou v pokutovom území a arbiter ukázal na biely bod. Nariadenú penaltu následne premenil Pekár a opäť poslal Myjavu do vedenia. Hra sa postupne vyrovnala, Častkovčania ožili a začali sa častejšie dostávať na myjavskú polovicu ihriska. V 72. minúte zahrával priamy kop Pajdučák a jeho nebezpečný pokus musel Koníček vyrážať nad hornú sieť. Peknú akciu predviedli na druhej strane ihriska spartakovci v 84. minúte, ale bez gólového efektu. O minútu neskôr zasa Kišac vyrážal Legnaniho strelecký pokus. V 88. minúte mohol skúsiť súboj jeden na jedného s brankárom hostí Pecha, príležitosť však nevyužil a vysoko prestrelil. Do konca stretnutia sa už nič nezmenilo a Myjava napokon zdolala Častkovce 2 : 1.

O týždeň v sobotu spartakovci vycestujú na takpovediac regionálne derby do neďalekého Nového Mesta nad Váhom, s ktorým odohrajú stretnutie 22. kola TIPOS III. ligy Západ 2021/2022 o 15.30 h.

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartak Myjava: "Bol to veľmi ťažký zápas. Myslím, že v prvom polčase sme dominovali a boli lepším tímom vo všetkých fázach hry. Škoda, že sme okrem toho jedného nepridali aj ďalšie góly a tým pádom sme vedeli, že druhý polčas bude hektický. Škoda tej zbytočnej chyby, po ktorej dal Sláďo gól. Dôležité však je, že sme napokon dokázali pridať ďalší presný zásah a ustáli to. Tá hrá v druhom dejstve už nebola nejaká oku lahodiaca, ale účel to splnilo a podstatné je, že máme tri body. A za to musím chlapcov pochváliť."

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Willian, Pekár (K) (90+ Sivák), Cisár, Toman, Lopušan, Mareš T. (73. Flamík), Legnani (90. Martišiak), Čurik, Copko (78. Pecha), Svatík
  • Zostava OK Častkovce: Kišac, Mizerák, Takáč, Valo, Halás (K), Laurinec (70. Sene), Sládek, Majkút, Minaroviech, Hrnko (57. Harsányi), Pajdučák (77. Fako)
  • ŽK: 51. Cisár - 4. Valo, 52. Minaroviech
  • góly: 13. Copko, 55. Pekár (PK) - 46. Sládek
  • rozhodovali: Hulínek - Vörös, Ďurčovič
  • návštevnosť: 183 divákov

ilustračné foto: Vladimír Pyxel Domen