V dohrávke z jesene Spartak Myjava zdolal Partizánske

26.02.2022

V sobotu 26. februára 2022 popoludní sa pre A-mužstvo Spartaka Myjava v podstate začala druhá časť aktuálneho súťažného ročníka 2021/2022. A to dohrávkou 15. kola TIPOS III. ligy Západ s tímom FK TEMPO Partizánske, ktorému pred zápasom patrila v tabuľke predposledná 17. priečka. Myjava zimovala na piatom mieste.

Duel sa uskutočnil na myjavskom ihrisku s umelou trávou a diváci, ktorí sa naň v prvý deň uvoľnenia protipandemických opatrení prišli pozrieť, v ňom mohli vidieť neuveriteľné množstvo šancí. Najmä na strane domácich. Tí na súpera od úvodného hvizdu hlavného arbitra Drobca vybehli a zatlačili ho na vlastnú polovicu ihriska. Už v 3. minúte poslal presnú prihrávku pred bránu Partizánskeho Legnani a Pekár nedal Belohorcovi šancu. Myjava - Partizánske 1 : 0. Len o dve minúty neskôr mohol pridať ďalší gól Cisár. Nezakončil však ideálne. Ten istý hráč nastrelil v 9. minúte žrď súperovej svätyne. V 15. minúte zaútočil Legnani a Belohorec mu v poslednej sekunde loptu od kopačky vyrazil. Následná Pekárová dorážka mierila nad brvno. Strelec prvého gólu sa v čistej šanci ocitol aj v 16. minúte, no jeho hlavičku napokon gólman hostí zvládol. V 18. minúte po faule na Legnaniho v pokutovom území nariadil rozhodca penaltu. Loptu si na biely bod postavil práve Legnani. Jeho nie príliš dôraznú strelu brankár včas prečítal a zmenu skóre nepripustil. Vzápätí mieril vedľa žrde Čurik a Cisár druhý raz trafil konštrukciu brány. Konečne v 23. minúte pekne zacentroval Čurik a nabiehajúci Pekár rozvlnil sieť. Myjava - Partizánske 2 : 0. V 33. minúte sa snažili presadiť aj hostia, ale Kubica si s oboma pokusmi Matúša Košíka poradil. O dve minúty na druhej strane ihriska skúšal šťastie znova Cisár. Neuspel ani tentokrát. V 42. minúte mal streleckú príležitosť Čurik, Belohorec loptu vyrazil a následná Legnaniho dorážka smerovala tesne vedľa. Povestný festival zahodených šancí uzavrel v 45. minúte Dojčinovič, ktorý mohol priebežný stav pred prestávkou skorigovať, ale neuspel.

Do druhého polčasu nastúpili obaja súperi bez zmien v zostavách a ako prví pohrozili opäť Myjavčania. V čistej šanci sa v 49. minúte ocitol Pekár, no trafil len brvno. V 56. minúte vyrážal brankár Partizánskeho Cisárovu strelu a v Belohorcových rukaviciach skončil aj následný Kóňov pokus. Šťastie skúšal v 67. minúte po priamom kope Svatík, ale aj v tomto prípade bol gólman pozorný. Ostreľovanie brány Partizánskeho pokračovalo aj v ďalších minútach. Nebezpečný bol najmä Pekár, ktorý po Pechovej prihrávke v 76. minúte opäť nastrelil konštrukciu brány. Potom prišla 82. minúta a v nej výstavný gól kapitána hostí Nového, ktorým znížil na 1 : 2. Duel sa tak napriek hernej dominancii Spartaka nečakane zdramatizoval, pretože hráči Partizánskeho vycítili príležitosť odviezť si z kopaníc aspoň bod. Túto nádej však zmaril v 86. minúte Pekár, ktorý premenil pokutový kop a uzavrel tak skóre na konečných 3 : 1 pre Myjavu.

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartak Myjava: "Myslím, že sme dnes neodohrali zlý zápas. Samozrejme, trochu tam bolo cítiť tú našu nervozitu a určite ma veľmi mrzia tie nepremenené šance. Lebo sme zbytočne zo stretnutia spravili nakoniec drámu... Tie šance, ktoré sme mali, dnes hádam nedokážem ani spočítať. Na tom musíme jednoznačne popracovať. Ostatné bolo v poriadku."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Willian, Flamík, Kóňa (K) (89. Mareš L.), Pekár (89. Copko), Cisár, Toman, Lopušan, Legnani (75. Pecha), Čurik, Svatík
  • Zostava FK Tempo Partizánske: Belohorec, Zentko, Nový (K), Obžera, Blaho (82. Beňo), Dojčinovič, Beňuška, Januška (70. Olach), Košík M. (70. Svitok), Košík P. (52. Obert), Bačovský (60. Lauko)
  • ŽK: 90. Čurik - 86. Obžera
  • góly: 3., 23. a 86. (PK) Pekár
  • rozhodovali: Drobec - Jančok, Turba