V dramatickom dueli sa zrodila remíza

30.10.2023

V októbri sa Myjavčanom nedarilo zbierať body do tabuľky a zaznamenali tri prehry v rade. No povzbudení postupom cez Poprad v Slovnaft Cupe chceli zabodovať aj v zápase 14. kola 2. futbalovej ligy 2023/2024 v Šamoríne.

A úvod mali výborný. Hneď v 3. a 5. minúte sa do sľubných streleckých pozícií dostali Legnani a Švec. Aktívny vstup kopaničiarov do duelu potvrdil o minútu neskôr J. Halabrín, keď po rohovom kope hlavičkoval presne k žrdi. Šamorín - Myjava 0 : 1. Už o tri minúty ale bolo vyrovnané. Po strele domáceho hráča vyrazil Kubica loptu do Tomana a tá sa od neho odrazila nešťastne do siete. Divácky atraktívny futbal pokračoval, keď v 17. minúte zakončoval Legnani a Veszelinov vytlačil loptu na žrď. Skóre sa ale menilo na opačnej strane ihriska. Hlavný arbiter posúdil zákrok J. Halabrína na Krivokapića v pokutovom území ako nedovolený. Ten istý hráč penaltu aj premenil a Šamorín viedol 2 : 1. Po polhodine hry zahrávali Myjavčania priamy kop. Odrazenú loptu vystrelil pohotovo k žrdi Toman, ale domáci gólman predviedol úspešný zákrok. O chvíľu na to mohli gólovo odskočiť Šamorínčania. Zakončujúci Szolgai však rozvlnil sieť z ofsajdového postavenia. V záverečnej fáze prvého dejstva boli nebezpečnejší domáci hráči a Kubica zasahoval pri zakončeniach Čuntu aj Owusua.

Po zmene strán najskôr zamestnali Kubicu opäť Čunta a Krivokapić. Šamorínu vyšiel aj rýchly protiútok v 60. minúte, keď aktívny Krivokapić vystrelil spoza pokutového územia. O dve minúty na to mal vyrovnanie na kopačke Švec, ale vo vyloženej príležitosti trafil iba brankára. Ten chytal spoľahlivo a poradil si aj s hlavičkou Bedecsa. V 71. minúte dostali po vzájomnej kontroverzii žlté karty Szolgai a Toman. A keďže domáci hráč už jednu mal, musel predčasne do kabíny. V oslabení mohli ale najskôr skórovať Šamorínčania, lenže Krivokapić neposlal loptu do odkrytej časti brány. Na opačnej strane ihriska zahral v šestnástke rukou Čunta. Penaltu dokázal v 79. minúte premeniť skúsený Bilovský a vyrovnal tak na 2 : 2. Minútu pred koncom riadnej hracej doby mal dve obrovské šance Olejník, ale skóre sa už nemenilo. A to ani po hlavičke striedajúceho Copka. Myjava remizovala v Šamoríne v atraktívnom zápase 2 : 2.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Úvod zápasu sme začali aktívne, aj sme otvorili skóre po štandardnej situácii. Súper sa snažil vyrovnať a dostal nás pod tlak, kde sme inkasovali gól do svojej siete po chybe v obrane. Hra pokračovala útočnými akciami z jednej strany na druhú, kedy sme boli viac nebezpeční. Vytvorili sme si pár gólových šancí, ktoré ale musíme premieňať. Bohužiaľ, chýbala nám presnosť. Súper využil protiútok, kde v našom pokutovom území po faule rozhodca ukázal na biely bod. Na druhý polčas sme nastúpili s jasným cieľom zápas vyrovnať a napokon v ňom zvíťaziť. Začali sme využívať rýchle prechody do útoku, kde sme boli nebezpeční, ale brankár súpera bol v dobrom postavení. Súpera sme dostali pod tlak a následne bol v pokutovom území faulovaný náš hráč. Zápas sme vyrovnali na 2 : 2. Ďalej sme pokračovali vo vysokom tempe. Po konflikte súpera s našim hráčom dostal súper červenú kartu a išli sme do prečíslenia. Chceli sme zápas prelomiť na svoju stranu a zvíťaziť. Zmenili sme rozostavenie na dvoch hrotových útočníkov a ohrozovali sme bránu súpera. Mali sme obrovskú príležitosť na konci zápasu. Chýbala nám presnosť, aby sme poslali loptu nabiehajúcemu hráčovi. Škoda, že nám sa nepodarilo bodovať naplno v tomto stretnutí. Také šance, aké sme mali, treba jednoducho premieňať. Pripravujeme sa na ďalšie stretnutie, ktoré odohráme doma a tam sa budeme sa snažiť bodovať naplno."

FC ŠTK 1914 Šamorín – Spartak Myjava 2 : 2 (2 : 1)
2. futbalová liga 2023/2024, 14. kolo

• zostava FC ŠTK 1914 Šamorín: Veszelinov – Kachút (66. Pančík), Marič-Bjekič, Owusu (66. Hanzli), Silva, Krivokapić, Čunta (82. Dobranskyi), Baez (K), Szolgai, Vitális, Olejník
  • zostava Spartaka Myjava: Kubica – Tancík (66. Copko), Benovič (66. Hapal), Bílovský, Toman (K), Halabrín J., Švec, Halabrín G., Castellano (80. Cisár), Bedecs, Legnani
  • góly: 9. Toman (vlastný), 21. Krivokapić (z penalty) - 6. Halabrín J., 80. Bilovský (z penalty)
  • ŽK: 34. Owusu, 62. Kachút, 64. Szolgai, 79. Marič-Bjekič, 90. Veszelinov, 90. Baez – 54. Švec, 71. Toman, 72. Halabrín G., 90. Halabrín J.,
  • ČK: 71. Szolgai
  • rozhodovali: Choreň – Ralbovský, Juhos
  • návštevnosť: 381 divákov