V druhom prípravnom dueli Spartak rozstrieľal Trenčianske Stankovce 6 : 2

22.01.2022

V piatok 21. januára 2022 vycestovali hráči A-mužstva Spartaka Myjava do Trenčína, aby si tu o 18.00 h na ihrisku s umelou trávou zmerali sily s Trenčianskymi Stankovcami.

Išlo o druhý prípravný zápas myjavských treťoligistov v zimnej príprave. V prvom vyzvali na domácej pôde Nové Mesto nad Váhom, ktoré pred týždňom zdolali tesne 1 : 0. A zadarilo sa im aj v krajskom meste, hoci hneď v druhej minúte stretnutia Myjavčania prehrávali 0 : 1. Domáci sa však dlho netešili, pretože v 8. minúte vyrovnal na 1 : 1 Dušan Kravárik a len o tri minúty neskôr pridal druhý myjavský gól Adam Cisár. V ďalších minútach prvého dejstva sa napriek behavému futbalu už sieť na jednej, či druhej strane nerozvlnila a po 45. minútach kopaničiari viedli nad Trenčianskymi Stankovcami 2 : 1.

Rýchle tempo s napádaním súpera pokračovalo aj v druhom polčase a lepšie doň vstúpili domáci futbalisti, keď v 53. minúte vyrovnali na 2 : 2. To bolo ale - čo sa gólov týka - z ich strany všetko a v poslednej polhodine vyťahoval loptu z brány už len gólman Trenčianskych Stankoviec. V 62. minúte poslal Spartak opäť do vedenia Maroš Čurik a o šesť minút zvýšil na 4 : 2 Arthur Legnani. V 72. minúte sa do streleckej listiny zapísal Erik Pecha a na konečných 6 : 2 pre Myjavu uzavrel skóre v 74. minúte opäť Legnani.

O týždeň, v sobotu 29. januára 2022, privíta Spartak na domácej umelej tráve tím z českej štvrtej najvyššej futbalovej súťaže, FC Strání. Úvodný výkop tretieho prípravného stretnutia je naplánovaný na 11.00 h.

Daniel Kvasnica, tréner Spartaka Myjava: "Toto bol zápas, kde sa stále hralo hore-dole a priniesol aj veľké množstvo šancí. A to na oboch stranách. Čo znamená, že sme spravili v obrannej fáze dosť veľa chýb. A tie si musíme rozobrať a vysvetliť. Inak samozrejme zápas splnil svoj účel v rámci prípravného procesu."

  • Zostava Spartaka Myjava: Libor Koníček, Jaroslav Toman, Willian Correia, Martin Svatík, Mário Lopušan, Samuel Flamík, Adam Cisár, Tomáš Mareš, Arthur Legnani, Maroš Čurik, Dušan Kravárik
  • góly za Myjavu: 8. Kravárik, 11. Cisár, 62. Čurik, 68. a 74. Legnani, 72. Pecha

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen