V druhom zápase v Turecku Myjava uspela, FC Rustavi zdolala 2 : 0

12.02.2024

Sústredenie myjavského A-mužstva v Turecku sa pomaly, ale isto blíži k svojmu záveru. V druhom a zároveň poslednom prípravnom zápase v rámci zahraničného výjazdu sa kopaničiari stretli na ihrisku v Beleku s gruzínskym tímom FC Rustavi.

Ide o účastníka druhej najvyššej gruzínskej futbalovej súťaže, ktorý po jesennej časti aktuálneho ročníka figuruje na šiestej priečke tabuľky Erovnuli Liga 2. Pôvodne mali súperi na stretnutie nastúpiť v utorok 13. februára popoludní, no vzhľadom na predpoveď počasia a blížiace sa búrky sa tímy dohodli na novom termíne a duel odohrali v pondelok 12. februára 2024 o 15.30 h. Spartakovcom sa v ňom darilo lepšie, ako v predošlom zápase s ukrajinským FC LNZ Cherkasy a gruzínskeho súpera napokon zdolali 2 : 0. O prvý presný zásah sa v závere prvého dejstva, konkrétne v 41. minúte, postaral Čongrády a druhý myjavský gól pridal v 65. minúte Sow. Najbližšie sa Myjavčania predstavia svojim priaznivcom už v domácom prostredí, na myjavskej umelej tráve, v rámci generálky na jarnú časť ligy. V nej vyzvú v sobotu 24, februára 2024 o 11.00 h českých druholigových kolegov z MFK Vyškov.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Do tohto prípravného stretnutia sme vstupovali s jasným cieľom zvíťaziť a zároveň predviesť peknú hru. Bol to náš druhý a tiež posledný zápas v Turecku, takže sme chceli pekným výkonom dôstojne reprezentovať Myjavu a slovenský futbal ako taký. V prvých desiatich minútach sme sa trošku na trávniku hľadali a súper bol na nás dobre fyzicky pripravený. Hralo sa vo vysokom tempe. Keď sme sa po tom úvode prebrali, postupne sme prevzali iniciatívu na ihrisku a boli čoraz nebezpečnejší. Mohli sme streliť aj viac gólov, príležitosti sme na to mali. Konečne v závere prvého polčasu sme využili vysoký pressing v pokutovom území a podarilo sa nám otvoriť skóre. V druhom dejstve sme samozrejme obmenili zostavu, poslali do hry sedem nových hráčov a zápas bol v podstate v našej réžií. Držali sme loptu, kombinovali, mali dobré nábehy za obranu. Z toho sme vyťažili druhý gól. Hráči ukázali charakter, hrali to, čo sme chceli. Peknú akciu, z ktorej mohol byť náš tretí gól, predviedlo trio Kousal - Horniaček - Belanský, na jej konci už-už mieril do odkrytej brány Šimeček, ale súperov stopér bol napokon o čosi rýchlejší a loptu vyrazil. Tento zápas, aj celé sústredenie v Turecku hodnotím pozitívne a tie detaily, ktoré ešte potrebujeme doladiť, budeme už riešiť späť na Myjave. Som rád, že nám toto sústredenie vyšlo. Prišli sme do pekného prostredia, na začiatku sme mali ideálne počasie, sú tu dobre pripravené ihriská a všetko od A po Z fungovalo, ako sme potrebovali. Celý realizačný tím aj hráči. Chcel by som aj touto cestou poďakovať vedeniu klubu, že nám umožnilo na toto sústredenie vycestovať a už sa tešíme na pokračovanie ligy."

Spartak Myjava - FC Rustavi 2 : 0 (1 : 0)
šiesty prípravný zápas, pondelok 12. 2. 2024, 15.30 h, ihrisko v Beleku, Turecko

  • zostava Spartaka Myjava: Kubica - Moura, Bedecs, Cisár - Halabrín G. - Boledovič, Castellano, Sylla, Čurik - Čongrády, Antal
  • náhradníci: Žákech, Opalek, Belanský, Horniaček, Šimeček, Sow, Kousal, Flamík, Vlasov, Prachar, Halabrín J.
  • góly: 41. Čongrády, 65. Sow

M. Hrin
foto: P. Solnička