V druhom zápase v Turecku si Spartak Myjava zmeral sily s poľským tímom Kotwica Kołobrzeg

08.02.2023

Ani nie 24 hodín po víťaznom dueli s rakúskym tímom ŠK Rapid Viedeň II nastúpili spartakovci v tureckom Beleku na ďalší prípravný zápas. V stredu 8. februára 2023 popoludní ich na sústredení preverilo mužstvo Kotwica Kołobrzeg.

To po jesennej časti vedie tabuľku poľskej 3. ligy, čo pri kvalite futbalu u našich severných susedov znamená, že na Myjavčanov čakal zaujímavý a kvalitný súper. No a napriek snahe naňho kopaničiari napokon nedokázali nájsť účinný recept a s Poliakmi prehrali tesne 0 : 1. Jediný gól padol po štandardnej situácií v 56. minúte. Zvrátiť výsledok stretnutia skúšali Tancík, ktorý nastrelil žrď súperovej brány a Legnani, ktorý ale čistú príležitosť na skórovanie zužitkovať nedokázal.

Kotwica Kołobrzeg - Spartak Myjava 1 : 0 (0 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Koníček - Čurik (45. Brezina), Cisár (45. Štefánek), Svatík, Lopušan (80. Sivák) - Sivák, Mareš (60. Pekár), Buchel - Copko (45. Tancík), Martišiak (60. Olejník), Legnani

Pre zranenia aj v tomto stretnutí absentovali Jerguš Halabrín a Michal Boledovič.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Oproti predošlému zápasu s Viedňou sme spravili v základe spolu osem zmien. Naši hráči si svoje úlohy v stretnutí plnili zodpovedne. Hádam okrem prvých dvadsiatich minút, kde sme trochu hľadali a aj súper nás trochu zaskočil svojim rozostavením. Potom od 21. minúty sa hra vyrovnala a do prestávky si každý z tímov vypracoval po jednej šanci. V druhom dejstve sme hrali veľmi dobre. Dominovali sme, držali sa viac na lopte, boli futbalovejší a aj si vypracovali viac šancí. Presadiť sa mohli Tancík, Pekár, Legnani... Gól, ktorý sme dostali, padol po rohu z prvej akcie súpera. Ten mal ešte jednu príležitosť v závere stretnutia, ale náš brankár túto situáciu vyriešil."

Posledný tretí prípravný zápas na zimnom sústredení v Turecku by mali naši futbalisti odohrať v sobotu 11. februára 2023 popoludní s účastníkom najvyššej uzbeckej futbalovej súťaže, tímom Termez Surkhon. No a v nedeľu 12. februára sa už celé A-mužstvo spolu s realizačným tímom vráti späť domov, aby sa svedomito pripravilo na generálku s ŠKF Sereď, ktorá je na programe v sobotu 18. februára 2023 o 10.30 h na Myjave.

M. Hrin
zdroj a foto: Ľ. Zverec