V generálke na ligu Spartak Vyškovu podľahol

24.02.2024

V sobotu 24. februára 2024 vycestovali hráči A-mužstva Spartaka Myjava na Záhorie, aby si popoludní na ihrisku TJ Sokol Borský Mikuláš zmerali sily s českým druholigistom MFK Vyškov. Pre Myjavčanov išlo o záverečnú previerku pred štartom jarnej časti 2. futbalovej ligy 2023/2024.

Stretnutie sa od úvodných minút hralo vo vysokom tempe a oba tímy sa od začiatku snažili vymyslieť účinný recept na prekonanie súperovej defenzívy. K výraznejšiemu ohrozeniu jednej či druhej brány však zatiaľ neprišlo. Viac z hry však mali hostia spoza rieky Moravy a svoju počiatočnú prevahu dokázali zužitkovať v 8. minúte, keď výborne spracoval prihrávku za obranu Issa a strelou pod brvno otvoril skóre. Myjava – Vyškov 0 : 1. V 16. minúte mohol pridať po peknej kombinácií druhý gól hostí Delfferiére, no Kubicovu svätyňu vo finále vysoko prekopol. Aj spartakovci sa snažili smerom dopredu niečo vymyslieť, ale cez dobre organizovanú defenzívu Vyškova sa dostávali len ťažko. Potom v 29. minúte po Flamíkovom zákroku v pokutovom území nariadil hlavný arbiter pokutový kop. Ten zahrával Schön a hoci Kubica smer strely odhadol, na loptu nedočiahol. Myjava – Vyškov 0 : 2. Kopaničiari kontrovali v 33. minúte po priamom kope, ale Stejskal bol pozorný a strelu k žrdi vytesnil. V 41. minúte strieľal z prvej Vlasov a loptu smerujúcu do siete obrana hostí vyrazila na roh. Do konca prvého polčasu sa už stav nezmenil a súperi sa rozišli na prestávku s dvojgólovým náskokom českého tímu.

Do druhého dejstva vstúpili spartakovci s takmer kompletne obmenenou základnou zostavou. A ako prví aj pohrozili v 57. minúte, keď tečovaná lopta len tesne minula bránu hostí. Vzápätí si úspešný zákrok na druhej strane ihriska pripísal do štatistík striedajúci gólman Myjavy Žákech. Dobre zasiahol aj v 65. minúte a nepripustil zmenu priebežného stavu. V 78. minúte skúšal skorigovať stav po Šimečkovom centri Sow. Brankár loptu reflexívne vyrazil na roh. Peknú akciu predviedli Myjavčania v 83. minúte. Bohužiaľ, bez úspešnej koncovky. Prvú strelu gólman hostí vyrazil a Boledovičovu dorážku zlikvidovala pred odkrytou svätyňou obrana Vyškova. V 87. minúte ešte skúšal šťastie prízemnou strelou Gabriel Halabrín, ale ani jemu sa nepodarilo rozvlniť sieť. Ďalší gól už diváci na tribúnach nevideli a po záverečnom hvizde sa súperi rozišli s víťazným výsledkom v prospech Vyškova.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Vstup do zápasu nám vôbec nevyšiel podľa predstáv. Vybehli sme na trávnik s prílišným rešpektom. Súper bol naozaj kvalitný, rýchly, nastavil vysoké tempo duelu. S jeho loptami nakopávanými za obranu sme mali problémy, nedostupovali sme dobre k hráčom a všade sme boli neskoro. Oba góly sme prakticky inkasovali po našich zbytočných chybách. Druhé dejstvo už bolo z nášho pohľadu oveľa lepšie. Zásadne sme obmenili zostavu, zatvorili sme stred ihriska a dokázali si vypracovať niekoľko šancí, ktoré mohli skončiť gólom. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Takže vieme, na čom ešte treba rýchlo popracovať. Ale teší ma, že sme aj v súboji s takým silným súperom najmä v druhom polčase ukázali svoju kvalitu a myslím, že sme na ligu pripravení. Budeme sa snažiť o týždeň v prvom domácom zápase našich fanúšikov potešiť."

• zostava Spartaka Myjava v 1. polčase: Kubica, Flamík, Cisár, Čongrády, Sow, Castellano, Vlasov, Bedecs, Moura, Kousal, Prachar
  • zostava Spartaka Myjava v 2. polčase: Žákech, Halabrín j., Bedecs, Cisár (70. Prachar), Halabrín G., Šimeček, Sylla, Čurik, Boledovič, Čongrády (70. Copko), Sow
  • náhradníci: Žákech, Copko, Simeček, Halabrín J., Boledovič, Halabrín G., Čurik
  • zostava MFK Vyškov: Stejskal, Štěpánek (K), Issa (72. Krška) , Bayo, Lahodný, Mafwenta (72. Ilko), Němeček, Sylla (41. Nghabo), Delferriére (85. Kamara), Schön (85. Moučka), Diallo (62. Svoboda)
  • náhradníci: Perka, Ilko, Krška, Kamara, Nghabo, Svoboda, Aberkane, Moučka
  • góly: 8. Issa, 29. Schön
  • ŽK: 36. Sylla
  • rozhodovali: Šturdík - Šefčík, Otrubčák