V januári začala aj zimná príprava mládeže, tá odohrala prvé zápasy

20.01.2022

V pondelok 10. januára 2022 sa na jarnú časť súťaží začali okrem našich mužov pripravovať aj mládežnícke tímy a prípravky od kategórie U7 až po starší dorast U19. Počas tretieho januárového víkendu odohrali prvé prípravné stretnutia.

Pred samotným štartom zimnej prípravy prišlo v mládežníckych družstvách k niekoľkým zmenám. Starších žiakov U15 už nebude trénovať  Libor Koníček, ale nahradil ho Vladimír Vasylyev, ktorý predtým pôsobil pri mládeži v Seredi. A pri mladších žiakoch nahradil Mariána Sládečka jeho doterajší asistent Miroslav Manák, ktorému bude sekundovať Lukáš Pekník. Klub aj touto cestou ďakuje trénerom Koníčkovi a Sládečkovi za prácu, ktorú pre Spartak odviedli a želá im veľa úspechov v ďalšom profesionálnom i osobnom živote!

Ako sme spomenuli v úvode, v dňoch 15. a 16. januára 2022 nastúpili mladé futbalové nádeje Myjavy na svoje prvé prípravne zápasy v rámci zimnej prestávky. Pri najmladších kategóriách U8 až U11 sa podarilo rozbehnúť dlho pripravovanú zimnú ligu. Tá bude trvať až do marca tohto roka. Okrem troch tímov Myjavy sú jej účastníkmi aj prípravky Sobotišťa, Krajného, Vrboviec, Brezovej pod Bradlom a Starej Turej. Deti v tejto zimnej lige účinkujú v dvoch kategóriách - mladšia prípravka U8 + U9 a staršia prípravka U10 + U11. Výsledky v turnaji nepočítame, keďže prioritou tejto formy prípravy sú zachovanie individuálneho rozvoja hráčov a rovnocennosť. Teda žiadni víťazi, žiadni porazení...

Modelovaný zápas medzi sebou odohrali aj futbalisti z kategórií U13 a U15, v ktorom zvíťazili starší žiaci. No ani v tomto prípade nešlo o výsledok, ale skôr o vzájomné spoznanie sa hráčov a nových trénerov.

Myjavskí dorastenci si mali pôvodne zmerať sily s rovesníkmi z Hodonína, no tí sa na poslednú chvíľu ospravedlnili, že nemôžu pricestovať. Kategórie U17 a U19 tak dali dokopy kombinované mužstvo a zahrali si v domácom prostredí s mužmi FK Turani Turá Lúka. Táto vzájomná konfrontácia skončila nerozhodne, výsledkom 4 : 4.

Aj o ďalšom priebehu prípravy našich detí a mládežníkov vás budeme na klubovom webe informovať. SME JEDEN TÍM!

M. Hrin, foto: M. Hrin
zdroj: E. Laco