V modelovanom zápase si áčko s béčkom pomyselné body podelili

08.07.2023

Tretím prípravným zápasom A-mužstva Spartaka Myjava v letnej prestávke pred sezónou 2023/2024 bol modelovaný duel s myjavským B-mužstvom, ktoré začalo svoju prípravu vo štvrtok 6. júla 2023. Stretnutie sa uskutočnilo na myjavskom štadióne a súperi ho odohrali v sobotu 8. júla 2023 dopoludnia o 11.00 h.

Ako prví pohrozili hráči béčka, keď v 8. minúte stretnutia nepokrytý Jakub Buchel nastrelil žrď Koníčkovej brány. Vzápätí si na loptu na opačnej strane ihriska siahol aj gólman Šraga. V 11. minúte sa ho po rohovom kope pokúšal hlavičkou prekonať nový útočník v myjavskom drese, Samuel Prachar. Namieril pod brvno, ale defenzíva B-mužstva nebezpečenstvo zažehnala. V 17. minúte musel loptu do rukavíc po Dubovského strele ukryť brankár áčka, Koníček. Potom v 20. minúte predviedli peknú akciu futbalisti B-mužstva. Po rýchlom útoku sa do zakončenia dostal Zmeko a prvýkrát rozvlnil sieť za Koníčkovým chrbtom. Spartak Myjava A – Spartak Myjava B 0 : 1. V 31. minúte po centri Filipa Buchela mieril mimo priestor troch žrdí Fukna. O dve minúty neskôr Šraga vyrážal zo spojnice brány Bílovského delovku, ktorá hrozila vyrovnávajúcim gólom. V 36. minúte Martišiak vysunul Prachara, no Šraga mu správnym vybehnutím loptu spred kopačky uchmatol. V 38. minúte skúšal šťastie Martišiak a jeho strela skončila tesne vedľa žrde svätyne béčka. Rovnako pochodil ten istý hráč aj v 43. minúte a do prestávky sa už stav na svetelnej tabuli nezmenil.

V druhom dejstve a po prestriedaní základných zostáv pokračovala hra v nasadenom tempe. Hráči A-mužstva v prvých minútach zatlačili súpera do jeho pokutového územia a pokúšali sa nájsť účinný recept na prekonanie brankára béčka. V 51. minúte mal gól na kopačke Copko, ktorý ešte neuspel, ale v ďalšej minúte sa už o vyrovnanie postaral Spivak. Spartak Myjava A – Spartak Myjava B 1 : 1. V 58. minúte malo béčko k dispozícií priamy kop z hranice šestnástky, ktorý zahrával Fukna. Múr prekonal, ale sieť minul. V 62. minúte sa ocitol pred bránou B-mužstva osamotený Copko, no svoju príležitosť poslať áčko do vedenia preváhal. V 80. minúte mieril k vzdialenejšej žrdi rozbehnutý Legnani a stav sa stále nemenil. V 84. minúte vyšiel hráčom B-mužstva rýchly protiútok, na konci ktorého stál Šarudi, no ani na dvakrát nedokázal pohotového Kubicu prekonať. V 88. minúte ešte chcel strhnúť víťazstvo na stranu svojho tímu Legnani, ktorý unikol súperovej obrane, ale trafil len žrď. Myjavské mužstvá sa tak po záverečnom hvizde rozišli zmierlivo, s nerozhodným výsledkom 1 : 1.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera A-mužstva Spartaka Myjava: "Dnes sa hralo v rýchlom tempe a milo ma prekvapilo naše béčko, na ktorom bolo vidno, že nás chcelo zaskočiť. A aj sa mu to podarilo. V prvých dvadsiatich minútach boli určite lepší, vyťažili z toho gól a jasne nám ukázali, v čom sú naše problémy. Vypadával nám stred ihriska, videli sme, ktorí hráči ešte majú rezervy. Niektorí naši hráči ešte len dnes naskočili po zraneniach do záťaže. V druhom polčase sme zostavu prestriedali, naši hráči hrali aj za béčko. Druhé dejstvo sme už mali vo svojich rukách, no ako všetci dobre vieme, futbal sa hrá na góly a my sme z piatich, šiestich šancí premenili jednu. Plus musíme vedieť rýchlo reagovať po protiútoku súpera. Myslím, že naši hráči dnes toto stretnutie trochu podcenili, myjavské béčko pôsobilo lepšie, takže musíme pracovať ďalej."

Dalibor Dubovský, tréner B-mužstva Spartaka Myjava: "S priebehom stretnutia som spokojný. Myslím, že sme ukázali, že vieme hrať futbal. Chalani plnili všetky pokyny, ktoré sme si dali. Že je futbalová kvality na strane áčka, to sme samozrejme vedeli, ale čo sa týka šancí v zápase, nebezpečnejší sme boli my. Čo sa týka ďalšieho priebehu prípravy, na budúcu sobotu ideme do Rohožníka, potom budeme hrať na Brestovci a generálku absolvujeme v Karlovej Vsi."

  • zostava Spartaka Myjava A: Koníček - Čurik, Bedecs, Halabrín, Toman - Flamík - Bílovský, Martišiak - Legnani, Prachar, Spivak
    náhradníci: Kubica, Opálek, Švec, Copko, Castellano, Hapal, Cisár, Benovič, Svatík, Boledovič<br>
  • zostava Spartaka Myjava B: Šraga - Dubovský, Brezina, Gálik (K), Kodaj - Buchel J., Šarudi (28. Buchel F.), Kosík - Fukna - Liška, Zmeko
    náhradníci: Oravec, Jankových, Jankovič, Šimek, Buchel F., Mareček, Vrablic, Durec
  • góly: 52. Spivak – 20. Zmeko
  • bez kariet
  • rozhodovali: Šturdík – Patka, Otrubčák
  • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen