V nervóznom zápase s Petržalkou sa zrodila remíza

01.03.2024

V piatok 1. marca 2024 opäť odštartoval po dlhej zimnej prestávke kolotoč ligových zápasov slovenskej druhej najvyššej futbalovej súťaže. Tá sa stihla tesne pred začiatkom jarnej časti premenovať na MONACObet ligu a Myjavčania v nej privítali na svojom štadióne tím FC Petržalka.

Ako prví pohrozili po úvodnom oťukávaní hostia, keď sa nebezpečne blízko k myjavskej bráne dostal Gašparovič a vypálil. Kubica bol v strehu, ale lopta skončila len vedľa siete. Ďalšiu útočnú akciu rozohrali Petržalčania v 13. minúte, no ich gólové chúťky zastavila ofsajdová pozícia. V závere prvej tretiny polčasu mali spartakovci k dispozícií dva rohové kopy. Po tom druhom sa dlhá lopta dostala k hráčom Myjavy zoskupeným pred Halouskovou svätyňou, kde na ňu dočiahol Kousal a v 18. minúte stretnutia otvoril skóre. Myjava – Petržalka 1 : 0. Po polhodine hry mali opäť o čosi silnejšiu fázu hostia, ktorí Myjavčanov zatlačili na ich polovicu ihriska, ale vyrovnanie z toho zatiaľ nevyťažili. V 39. minúte skúšal šťastie Oduko a trafil len bočnú sieť. V 42. minúte zasa zahrával priamy kop Castellano. Loptu pekne zatočil pred petržalskú bránu, ale nikto z jeho spoluhráčov ju nestihol odraziť za Halouskov chrbát. Prvý polčas tak skončil tesným náskokom Spartak.

Na začiatku druhého dejstva, v 47. minúte, mali hostia k dispozícií rohový kop. Po ňom hlavičkoval do priestoru troch žrdí Oduko, no Kubica loptu bezpečne ukryl do náručia. Hra mala aj v ďalších minútach síce vysoké tempo, ale pekných akcií na jednej či druhej strane bolo pomenej a množili sa osobné súboje. Divákov na myjavskom štadióne tak postavila na nohy až 65. minúta, kedy Castellano vyviezol loptu k šestnástke hostí, prihral nabiehajúcemu Copkovi a ten sa zoči voči petržalskému gólmanovi nemýlil. Myjava – Petržalka 2 : 0. O tri minúty neskôr podnikli kopaničiari rýchly protiútok na konci ktorého stál Vlasov, ale v koncovke nemieril presne. Z dvojgólového náskoku sa však domáci dlho netešili, pretože v 72. minúte sa presadil Harba a bolo 2 : 1. Ten istý hráč mohol o dve minúty po štandardnej situácií dokonca aj vyrovnať. Ale hlavičkoval vedľa žrde. Smolným momentom pre spartakovcov bola 88. minúta, kedy lopta preskočila defenzívu Myjavy a nikým nebránený Nagy sa dostal do samostatného útoku. Kubicu sa mu podarilo prekabátiť a vyrovnal na 2 : 2. V nervóznom závere duelu sa už sieť ani na jednej strane nerozvlnila a súperi si po záverečnom hvizde body podelili.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Vstup do zápasu nám vyšiel. Boli sme nebezpeční, otvorili sme skóre a potom sa nám podarilo pridať aj druhý gól. Bol to duel, v ktorom sme mali zvíťaziť. S nasadením chalanov som spokojný a mohli sme zápas uzavrieť stavom 3 : 0, keď Vlasov išiel sám na bránu. Ale na "mohli" sa nehrá a súper nás potrestal. Dostali sme gól po zbytočnej chybe, keď sme stratili stred ihriska. A druhý gól, také veci sa nesmú stávať. Že lopta preskočí celú obrannú líniu a tam to bude jeden hráč rozhodovať. Z takýchto chýb sa musíme poučiť a nabudúce byť lepšími. Pre diváka to bol dobrý zápas, štyri góly padli a dúfam, že sme svojim výkonom našich priaznivcov potešili. No mali sme dnes jednoznačne bodovať."

• zostava Spartaka Myjava: Kubica (K), Sylla, Cisár, Sow (46. Copko), Halabrín G. (70. Moura), Čurik (80. Flamík), Vlasov (80. Boledovič), Bedecs, Kousal (57. Šimeček), Prachar, Castellano
  • zostava FC Petržalka: Halouska, Oršula (K), Jakubko, Konan, Šurnovský, Nagy, Begala (90+ Hečko), Liener, Oduko (70. Danek), Gašparovič (70. Kelembet), Špehar (46. Harba)
  • góly: 18. Kousal, 65. Copko – 72. Harba, 88. Kelembet
  • ŽK: 61. Castellano, 61. Halabrín G., 75. Vlasov – 52. Nagy, 61. Šurnovský, 77. Begala
  • rozhodovali: Libiak – Hrebeňár, Poracký
  • návštevnosť: 523 divákov