V Petržalke sa zrodilo premiérové víťazstvo Spartaka v sezóne

13.08.2023

Hráči Spartaka Myjava vycestovali v rámci 3. kola 2. futbalovej ligy 2023/2024 do nášho hlavného mesta aby tu v nedeľu 13. augusta 2023 dopoludnia odohrali zápas s domácim tímom FC Petržalka.

Hneď v 2. minúte dostali domáci hráči príležitosť pokutového kopu po Halabrínovom zahratí rukou. Kubica však uhádol kam chce srbský útočník Babovič loptu poslať a fanúšikovia Myjavy si mohli vydýchnuť. Petržalčania sa tlačili do útoku aj v ďalších minútach a testovali pozornosť myjavského gólmana. V 16. minúte skúsil strelu z diaľky Gašparovič a tej naozaj veľa nechýbalo, aby zapadla do pravého horného rohu Kubicovej svätyne. Následne prišla príležitosť aj na strane hostí, keď v 17. minúte hľadal Cisára pred bránou Copko. Veľkú šancu mali kopaničiari v 21. minúte, keď Copko poslal loptu pred bránu. Tam na ňu čakal Cisár. Prihrávku síce nezachytil, ale lopta prešla na Legnaniho a ten ju chcel doklepnúť za Halouskov chrbát. No na bránkovú čiaru už stihol pribehnúť jeden z domácich stopérov a loptu odpratal do bezpečia. Nasledoval domáci protiútok a po strele Petržalky zazvonilo brvno Kubicovej brány. V 30. minúte po faule domáceho kapitána Oršulu získali príležitosť v podobe štandardnej situácie Myjavčania, ale k väčšiemu ohrozeniu petržalskej svätyne z ich strany neprišlo. Spartakovci zacítili svoju príležitosť a v 34. minúte po spolupráci s Copkom rozvlnil sieť domácich Legnani. Petržalka - Myjava 0 : 1. Ten chcel skórovať aj v 38. minúte. No napriek tomu, že pekne oklamal kľučkou domáceho obrancu, svojou strelou cieľ nenašiel. Hráči Petržalky sa pokúšali v posledných minútach prvého dejstva vyrovnať ale na ihrisku už nevládli tak, ako v úvode zápasu. Po faule Gašparoviča na Castellana mali k dispozícií v závere prvej 45-minútovky štandardnú situáciu z hranice pokutového územia hostia. A bol to opäť Legnani, kto sa snažil zvýšiť vedenie o dva góly. Jeho strela síce preletela ponad múr domácich, ale aj ponad brvno Halouskovej brány. V nadstavenom čase sa ešte dopredu rozbehol Cisár, videl nabiehajúceho Copka, ten mu loptu poslal naspäť pred bránu a Cisár zakončil hlavou. No loptu vyrazil domáci brankár.

Druhé dejstvo započali oba tímy aktívne, no bez väčších šancí na jednej, či druhej strane. V 57. minúte zahral rohový kop Gašparovič a obrana Myjavy mala čo robiť, aby sa lopta ku Kubicovi nedostala. V nasledujúcich minútach odčinil ruku z úvodu zápasu Jerguš Halabrín, ktorý ukázal vynikajúcu defenzívnu prácu a odvrátil niekoľko šancí Petržalky. Po ďalšom faule Castellana zahrával štandardnú situáciu Gašparovič, no trafil len Bedecsa v múre. Hráči Petržalky boli v ofenzíve naďalej veľmi aktívni, ale obrana Myjavy bola kompaktná a dokázala všetky akcie zlikvidovať. V 76. minúte sa podarilo zaútočiť aj kopaničiarom, keď striedajúci Hapal poslal loptu k ľavej žrdi domácej brány. Domáci túžili po bodoch a v závere riadneho hracieho času Spartak prakticky dopredu nepúšťali. Veľkej chyby sa ale dopustili zadné rady Petržalky, keď sa sám do brejku dostal Prachar a len vďaka vybehnutému Halousekovi loptu nedokázal dopraviť za čiaru. V nadstavených minútach domáci nepoľavili v snahe o vyrovnanie, no tento úmysel sa im nepodarilo zrealizovať a Spartak Myjava si tak vybojoval na ihrisku súpera prvé tri body.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Výsledkovo som spokojný. V úvode zápasu sme spravili chybu v obrane, keď náš hráč zahral rukou. No Kubica nás zachránil a klobúk dole pred ním. Dnes sme makali, môžem povedať tak, ako to máme v klubovom motte – Sme jeden tím! Mohli sme dať aj druhý gól v závere prvého polčasu, no ich brankár bol dobre postavený. V druhom polčase na nás súper vybehol, ale takticky sme to zvládli a tieto prvé body sú pre nás veľmi dôležité. Verím, že nás to nastaví na pozitívnu vlnu a ďalej už budeme iba bodovať. Ďakujem aj fanúšikom, že nás dnes prišli podržať v tak hojnom počte."

• zostava FC Petržalka: Halouska, Babovič, Gašparovič (77. Minka), Halo (46. Čiernik), Konan, Nombil, Oduko (87. Hečko), Oršula, Privrel, Sliacky (66. Onuoha), Šurnovský
  • zostava Spartaka Myjava: Kubica, Toman (K) (68. Boledovič), Bedecs, Halabrín J., Čurik, Bílovský, Benovič (88. Halabrín G.), Castellano (68. Flamík), Legnani, Copko (53. Hapal), Cisár (68. Prachar)
  • góly: 34. Legnani
  • ŽK: 28. Oršula, 45. Gašparovič, 80. Tóth, 81. Privrel – 52. Castellano, 66. Bílovský, 70. Čurik, 90+. Bedecs
  • rozhodovali: Sučka – Hrebeňár, Tůma
  • návštevnosť: 653 divákov