V poslednom prípravnom zápase v Turecku hetrik Olejníka

11.02.2023

Deň pred návratom naspäť na Slovensko odohrali futbalisti Spartaka Myjava svoj tretí a posledný prípravný duel v rámci zimného sústredenia v Turecku. Stretli sa v ňom s účastníkom najvyššej uzbeckej futbalovej súťaže, tímom Termez Surkhon.

Zápas sa rovnako ako predošlé stretnutie s poľskou Kotwicou uskutočnil v areáli v Beleku, a to v sobotu 11. februára 2023 popoludní. Spartakovci si v ňom napokon zaknihovali druhú výhru v rámci sústredenia, keď Uzbekov zdolali 3 : 1.

Hneď v prvej minúte po presnom nákope od Svatíka využil príležitosť Olejník a po dobrom nábehu za obranu súpera prekonal brankára Surkhonu. V 42. minúte po kombinácii uvoľnil Pekár Tancíka, ktorého prízemný center smerujúci na prvú tyč zužitkoval opäť Olejnik a uzavrel polčasové skóre na 2 : 0 pre Myjavu.

Do druhého dejstva vstúpil aktívnejšie súper z Uzbekistanu a svoju snahu pretavil v 51. minúte kolmicou cez stred ihriska do gólu, ktorým znížil na 2 : 1. V 75. minúte po rohovom kope zblokoval Legnaniho strelu protihráč rukou a následný pokutový kop bezpečne premenil Olejník.

Termez Surkhon - Spartak Myjava 1 : 3 (0 : 2)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica (45. Koníček) - Čurik (65. Lopušan), Cisár, Svatík (80. Buchel), Toman - Flamík (45. Benovič), Sivák (65. Štefánek), Pekár - Legnani (80. Škrteľ), Olejník, (80. Martišiak), Tancík (65.  Copko)

góly: 1., 42. a 75. (PK) - Olejník

K zápasu a celému sústredeniu v Turecku sa ešte vrátime aj vyjadreniami nášho trénera Lukáša Kaplana. Ale to až keď budú naši hráči spolu s realizačným tímom opäť doma na Myjave. Na záver im teda želáme šťastnú cestu, vydarený návrat a vás už teraz srdečne pozývame na generálku pred štartom jarnej časti 2. futbalovej ligy 2022/2023, ktorú s tímom ŠKF Sereď odohráme na domácom ihrisku s umelou trávou v sobotu 18. februára 2023 o 10.30 h.

zdroj a foto: Ľ. Zverec