V predposlednom dueli vo Vrbovom sa zrodila bezgólová remíza

03.06.2024

K záveru sa chýli už aj 5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, v ktorej účinkuje B-mužstvo Spartaka Myjava. To na svoj predposledný duel v rámci 28. kola aktuálneho súťažného ročníka vycestovalo do neďalekého Vrbového, kde si s domácim tímom zmeralo sily už v piatok 31. mája 2024 podvečer.

Kopaničiari na zápas nastupovali s cieľom zabojovať o tretiu priečku v tabuľke, no ešte pred úvodným hvizdom sa domáci funkcionári a fanúšikovia rozlúčili s trénerom Petrom Majerníkom, ktorý po dlhoročnom pôsobení opúšťa mančaft Vrbového.

Úvod stretnutia lepšie vyznel pre spartakovcov, ktorí súpera zatlačili, na Fuknovu kolmicu si nabehol Liška a jeho prudkú strelu musel Košinár vyrážať na roh. Ďalšie minúty boli poznačené viacerými nepresnosťami na oboch stranách a ojedinelé príležitosti nenarobili brankárom problémy. v 28. minúte sa Myjavčanom zranil Kodaj a musel nútene striedať. Vzápätí na ihrisko čerstvo vybehnutý Gulán nastrelil žrď domácej svätyne a veľkú šancu mali Myjavčania aj v 32. minúte. To sa na bránu rútil osamotený Liška, ale v rozhodujúcej chvíli trafil len Košinára medzi troma žrďami. V 42. minúte sa takisto pre zranenie musel na striedačku porúčať Liška a keď v 45. minúte zazvonilo brvno brány Vrbového po Kosíkovom pokuse, rozišli sa súperi na prestávku za bezgólového stavu.

Druhé dejstvo sa začalo obojstranne opatrne a hralo sa najmä medzi šestnástkami. Hostia si vypracovali príležitosť v 74. minúte, kedy Koníček v dobrej pozícií mieril mimo brány a následne rovnako pochodili po rýchlom brejku aj futbalisti Vrbového. Do konca duelu sa už diváci na tribúnach gólu nedočkali a kopaničiari tak po bezgólovej remíze prišli o dva cenné body, ktoré im môžu v konečnom zúčtovaní chýbať.

MFK Vrbové - Spartak Myjava B 0 : 0
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 28. kolo

  • zostava MFK Vrbové: Košinár, Natčin (33. Prievozník), Sedlák, Kaman (K), Kravárik, Spál, Kubica, Lenický, Antal, Rangel, Krajinčák
  • zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Halabrín J., Koníček, Dubovský (K), Horniak (61. Jankových), Zmeko (61. Kunka), Liška (44. Mareček), Fukna, Kosík, Kodaj (28. Gulán), Toman
  • bez gólov
  • ŽK: 20. Horniak, 25. Zmeko, 68. Dubovský
  • ČK: -
  • rozhodovali: Plecho - Zachara, Žember
  • návštevnosť: 70 divákov

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko