V prvom prípravnom zápase si rezerva Spartaka poradila so Senicou

31.01.2024

B-mužstvo Spartaka Myjava nastúpilo v nedeľu 28. januára 2024 popoludní na domácom ihrisku s umelou trávou na svoj prvý prípravný zápas v rámci zimnej prestávky. Jeho súperom bol tím FK Senica.

Myjavčania na stretnutie ešte nenastupovali v kompletnej zostave, no duel mal od úvodných minút svižné tempo. A to z oboch strán. Hostia sa prezentovali dobre organizovanou obranou, spartakovci si zasa dokázali vytvárať dostatok príležitostí na skórovanie. No zakončenia Brezinu, Fuknu, alebo Syllu si ešte cestu do senickej svätyne nenašli. Prvý polčas tak skončil bez gólov.

V druhom dejstve hra pokračovala v nasadenom tempe a kopaničiari potvrdzovali na trávniku svoju dominanciu. Predvádzali nátlakovú i kombinačnú hru a napokon sa dočkali aj gólu. V 54. minúte zužitkoval Vávrom centrovanú loptu Liška a Myjava viedla 1 : 0. Domáci sa naďalej pokúšali dobýjať bránu hostí zo Záhoria, až v 80. minúte bol v pokutovom území faulovaný Sylla a rozhodca ukázal na biely bod. Pokutový kop premenil samotný faulovaný hráč a bolo 2 : 0 pre Myjavu. Do záverečného hvizdu sa už stav nezmenil. Vedenie tímu po zápase konštatovalo, že stretnutie splnilo svoj účel a poďakovalo hosťom za korektnú hru.

Spartak Myjava B - FK Senica 2 : 0 (0 : 0)
prvý prípravný zápas, nedeľa 28. 1. 2024, 16.00 h, ihrisko s umelou trávou v Myjave

• zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Čurik, Brezina, Kunka, Kodaj, Sekela, Fukna, Kosík, Mareček, Sylla, Liška
  • náhradníci: Šraga, Oravec, Jankových, Jankovic, Vávra, Svatík
  • góly: 54. Liška, 80. Sylla (PK)

zdroj a foto: J. Zmeko