V prvom tohoročnom majstrovskom dueli sa zrodila remíza

30.05.2021

V rámci 11. kola TIPOS III. ligy Západ, vycestovali hráči Spartaka Myjava do Malženíc, ktorým pred zápasom patrila tretia priečka v tabuľke a sú takisto kandidátom na postup do vyššej súťaže.

Išlo o vôbec prvé stretnutie spartakovcov po sedemmesačnej pauze, na ktoré Myjavčania nastúpili. Keďže kvôli bordovej farbe myjavského okresu kopaničiari neodohrali žiadne prípravné stretnutia, bol to v poslednú májovú nedeľu pre nich skutočne ostrý reštart súťaže. A zvládli ho ozaj dobre. Na pôde skúseného súpera napokon uhrali remízu 2 : 2 a s Dynamom si tak body podelili. Za domácich otvoril skóre v 35. minúte po rýchlom protiútoku Machovič. Myjavčania vyrovnali pred koncom prvého polčasu, keď sa v 44. minúte po Copkovej prihrávke presadil Ulrich. Druhý presný zásah čierno-bielych pridal po Pekárovom centri v 47. minúte Kóňa. Malženičania to ale nevzdali a po rohovom kope v 74. minúte upravil skóre na konečných 2 : 2 striedajúci Milota. Hostia dokázali ustáť aj záverečný tlak a stratu všetkých bodov nepripustili.

• Zostava Spartaka Myjava: Peter Solnička, Samuel Flamík, Tomáš Kóňa, Štefan Pekár, Ľubomír Ulrich (75. Erik Vávra), Erik Pecha, Jaroslav Toman (90. Jakub Kosík), Pavol Sivák, Mário Lopušan, Dávid Copko (82. Tomáš Mareš), Martin Svatík

• Zostava OFK Dynamo Malženice: Andrej Maťašovský, Tomáš Juriš (75. Daniel Martinka), Jakub Krajčovič, Peter Jakubička, Oliver Burian (61. Michal Kovársky - 82. Matej Klačman), Matej Rehák, Ján Magdolen (61. Tomáš Milota), Peter Ľubomír Balážik, Pavol Orolín, Martin Machovič (71. Róbert Richnák), Juraj Sekera
  • ŽK: 64. Martin Svatík, 75. Tomáš Kóňa
  • góly: 35. Machovič, 74. Milota - 44. Ulrich, 47. Kóňa
  • rozhodovali: Martin Drobec - Jaroslav Kotrec, Markus Šinka

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Dnes sa stretli dve špičkové treťoligové mužstvá. Obe musím pochváliť, lebo podali dobrý výkon. Najmä pre nás to bol v úvodzovkách prípravný a zároveň súťažný zápas, navyše na pôde jedného z favoritov na postup. Zápas mal svoju kvalitu z oboch strán a som rád, že naši chlapci do toho dali srdiečko. Boli fázy, kedy sme mohli ten duel strhnúť na našu stranu a zasa súper robil v samotnom závere všetko pre to, aby strelil víťazný gól. Chvalabohu, že sa mu to nepodarilo. Čo vždy trochu mrzí je to, keď dostaneme gól zo štandardnej situácie. Na druhej strane, my sme dali taký istý. Celkovo som s našim výkonom spokojný a teraz už to budeme len nabaľovať, lebo tá zápasová prax a kondícia je úplne iná, ako keď sa snažíme len v rámci tréningu. A posledný zápas sme hrali v októbri. Takže vzhľadom na tieto skutočnosti je to dobré. A je dobré aj to, že sme začali hneď na pôde špičkového súpera, lebo sme sa takto otestovali. Ten adrenalín chalanom chýbal. Takže teraz tie štyri týždne, čo bude súťaž trvať, budeme zaberať naplno a verím, že všetko bude OK."