V štvrtom prípravnom zápase Myjava opäť víťazne

28.01.2023

V sobotu 28. januára 2023 privítali hráči A-mužstva Spartaka Myjava na svojom ihrisku s umelou trávou tím ŠK LR Crystal Lednické Rovne.

Ten na kopanice pricestoval ako náhrada za pôvodne plánovaného súpera zo Zlatých Moraviec. Pre kopaničiarov išlo o druhý prípravný duel v tomto týždni. V utorok 24. januára ich totiž preverila treťoligová Beluša, ktorú Myjava zdolala 3 : 2.

Do vzájomnej konfrontácie so sklármi vstúpili domáci futbalisti aktívne a už v 2. minúte sa pustili do ostreľovania brankára Cúcika. O zakončenie sa úvode zápasu pokúšali Martišiak i Olejník, ale zatiaľ neúspešne. Ďalší útok Myjavčania podnikli v 6. minúte. Na jeho konci stál Štefánek, no tiesnený obranou hostí mieril nad brvno. Peknú kombináciu predviedli hráči v čierno-bielych dresoch o dve minúty neskôr. Olejník našiel prihrávkou Martišiaka a ten pálil do priestoru svätyne hostí. Gólman Cúcík stihol loptu vyraziť na roh. Rovnaká dvojica predviedla peknú kombináciu v 11. minúte, no v tomto prípade už Martišiak loptu od Olejníka stihol zužitkovať a otvoril skóre. Myjava - Lednické Rovne 1 : 0. V 14. minúte mali kopaničiari k dispozícií rohový kop, po ktorom mieril hlavičkou tesne nad Halabrín. V 19. minúte si vytvorili príležitosť aj hostia, ale Lipták cielil vedľa žrde. V 22. minúte vyslal presný center do šestnástky hostí Boledovič a Buchel v čistej šanci prestrelil. Krásnu akciu videli diváci na tribúnach v 28. minúte, po ktorej hlavou zvýšil na 2 : 0 Olejník. V 34. minúte mohli sklári náskok domácich znížiť. Peter Vavruš však nemal presnú mušku. Vzápätí si výbornú príležitosť vytvoril Damián Vavruš. Kubica situáciu správne vyhodnotil a včasným vybehnutím vychýlil strelu mieriacu za jeho chrbát. Napokon v 44. minúte po spolupráci Boledoviča s Martišiakom pridal druhý menovaný svoj ďalší presný zásah v stretnutí. Myjava - Lednické Rovne 3 : 0.

V druhom dejstve pohrozili ako prví hráči Spartaka. Pekár ale netrafil ideálne. V 50. minúte skúšal šťastie Legnani, no jeho nevýrazná strela brankárovi hostí problémy nenarobila. V 56. minúte pálil na opačnej strane ihriska nad Odráškovu bránu Lipták. V 63. minúte po viacnásobnom domácom striedaní Myjavy individuálne zaútočil Tancík. V pokutovom území Lednických Rovní sa dostal do kontaktu s protihráčom a zranený musel opustiť ihrisko. O minútu na to vyslal strelu do priestoru troch žrdí Štefánek a s prispením hráča Crystalu Svoradu zvýšil na 4 : 0 v prospech svojho tímu. Do konca zápasu sa pokúšali ešte výsledok vylepšiť Sivák a Mareš, no stav sa už nezmenil. Spartak Myjava si tak v štvrtom prípravnom stretnutí zaknihoval výhru nad Lednickými Rovňami 4 : 0.

Najbližšie zápasy už spartakovci odohrajú na februárovom sústredení v Turecku, kde ich podľa aktuálnych informácií čakajú zaujímaví súperi z poľskej, rakúskej a gruzínskej ligy.

Lukáš Kaplán, tréner Spartaka Myjava: "Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, s množstvom príležitostí a šancí. Skončil sa 3 : 0, no mohlo to byť aj oveľa vyšším rozdielom. Druhý polčas - podľa mňa veľmi zle. Spravili sme síce množstvo striedaní, ale dúfam, že niektorým hráčom tento polčas trochu otvoril oči. Lebo ten zápas bol v druhom polčase povedzme vyrovnaný a my by sme jednoducho mali v takýchto stretnutiach viac dominovať. Teraz nás čaká sústredenie v Turecku, kde budeme hrať prakticky tri zápasy. Prvý je dvojzápas, aj keď teda hrá sa to po sebe, v utorok a stredu, kde prakticky chceme aby sa každý chlapec do toho zápasu dostal, každý dostal nejakú príležitosť. Potom pred návratom domov hráme tretí zápas, kde už jednoznačne musíme formovať zostavu, lebo súťaž sa blíži a už nie je veľa priestoru na skúšanie."

  • zostava Spartaka Myjava: Kubica (46. Odráška), Štefánek, Halabrín (46. Svatík), Flamík (60. Sivák), Pekár (70. Koníček), Olejník (60. Škrteľ), Buchel (60. Čurik), Toman (46. Lopušan), Boledovič (60. Mareš), Martišiak Legnani (60. Tancík - 64. Legnani - 70. Zmeko)
  • zostava ŠK LR Crystal Lednické Rovne: Cúcik, Ondrášek, Kvaššay, Provazník, Svorada, Lipták, Vavruš D., Radić, Jarónek, Červený, Vavruš P.
  • náhradníci: Bobot, Pleva, Kučiak, Kodaj, Pilát
  • góly: 11. a 44. Martišiak, 28. Olejník - 64. Svorada vlastný
  • rozhodovali: Šturdík - Otrubčiak, Obeda

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen