V súboji druhého s tretím ťahala Myjava za kratší koniec

05.03.2022

V prvú marcovú sobotu popoludní privítal Spartak Myjava na domácom ihrisku s umelou trávou aktuálne druhý tím tabuľky, FK Beluša. Tá mala pred začiatkom stretnutia pred kopaničiarmi dvojbodový náskok a toto postavenie súperov v TIPOS III. lige Západ 2021/2022 dávalo tušiť, že diváci na Myjave uvidia zaujímavý zápas.

Na rozdiel od dohrávky s Partizánskym spred týždňa, tento raz sa na ihrisku toľko šancí ani zďaleka nezrodilo. Skôr to bolo o tom, kto dokáže byť efektívnejší a vyťaží gól aj z nenápadnejších príležitostí.

Úvodné minúty stretnutia priniesli nápor Beluše, ktorá sa tlačila do šestnástky Myjavy s cieľom čím skôr otvoriť skóre. K ohrozeniu Kubicovej brány sa však hráči nedostali. Naopak, ako prvý pohrozil na druhej strane ihriska Cisár, ktorý v 7. minúte utešenou strelou preveril Vangelove reflexy. Len o tri minúty neskôr musel gólman hostí zasahovať opäť po Pekárovom priamom kope. V 10. minúte predviedlo peknú akciu duo Cisár - Pekár a Vangel len tak tak nohami vyrazil loptu od žrde. V 21. minúte dobre prečítal situáciu Flamík, prihral aktívnemu Pekárovi a ten znova skúšal poslať svoj tím do vedenia. Nepodarilo sa... Potom však prišla 23. minúta a nedorozumenie v domácej obrane, ktoré okamžite využil Gašpar a rozvlnil sieť za Kubicovým chrbtom. Myjava - Beluša 0 : 1. O dve minúty neskôr mohlo byť vyrovnané, ale ani tento raz hráči v čierno-bielom neuspeli. V 37. minúte po Svatíkovej prihrávke hlavičkoval do brankárových rukavíc Legnani a ešte v 41. minúte skúšal šťastie Gáborík. Kubica bola však pozorný a tímy sa na prestávku rozišli s jednogólovým náskokom Beluše.

V druhom dejstve začali aktívnejšie opäť hostia, keď v 47. minúte vyrážal myjavský gólman loptu na roh po Mišutkovej strele. Na loptu si Kubica siahol po nie veľmi nebezpečných situáciách aj v 53. a 60. minúte. Gól mal potom na kopačke v 64. minúte dobre postavený Cisár, ktorý však zblízka prepálil bránu a vyrovnanie sa nekonalo. V 75. minúte mieril tesne vedľa Flamík a posledný pokus o zmenu skóre mali hostia v 89. minúte, s ktorým si však Kubica bez problémov poradil. Vzájomné meranie síl druhého a tretieho tímu tabuľky tak napokon skončilo v prospech Beluše, ktorá si z kopaníc odviezla všetky body.

O týždeň v sobotu sa spartakovci predstavia opäť v domácom prostredí, tento raz už podľa všetkého na hlavnej hracej ploche a ich súperom bude tím FK Slovan Duslo Šaľa.

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartak Myjava: "Dnes sme videli kvalitný zápas. Beluša hrala účelne a efektívne. Mala jedinú vážnejšiu šancu a využila ju. My sme hrali dobre, vypracovali sme si asi štyri gólové šance, ktoré však musíme vedieť premeniť. Po tomto stretnutí nemôžem chlapcom povedať ani pol krivého slova, pretože si to odmakali. Myslím, že to bolo aj atraktívne. Dostali sme sa v prehustenej obrane do spomínaných šancí a je to stále o tej efektivite. To musíme zlomiť a byť úspešní. Z tohto pohľadu ma mrzí, že nám dnes lepší výsledok nevyšiel."

  • Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Willian, Flamík, Kóňa (K), Pekár, Cisár, Toman (73. Mareš L.), Lopušan, Legnani (80. Copko), Čurik (87. Sivák), Svatík
  • Zostava FK Beluša: Vangel, Janček, Jánošík, Beňo, Holíček, Gašpar (90+ Bartoš), Gajdošík (84. Ďuriš), Gáborík (78. Bryndziar), Hrenák (K), Mišutka (90+ Matejka), Derka
  • ŽK: 45. Legnani, 68. Willian, 86. Svatík - 89. Vangel
  • ČK: 90+ Janček
  • góly: 23. Gašpar
  • rozhodovali: Nagy - Fodor, Bányi

M. Hrin
foto: Vladimír Pyxel Domen