V súboji lídrov treťoligových súťaží úspešnejšia Myjava

Prípravný zápas, 1. 2. 2020
Spartak Myjava - OFK Dunajská Lužná 3 : 1 (2 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Kubica D. (61.Samul) - Mareš. L., Horeš (K) (46.Brezina), Sivák (46.Svatík), Lopušan (46. Dubovský) - Pekár (68.Karika), Kóňa (46.Flamík), Mareš T. (59.Fila) - Vávra (68.Copko), Copko (46.Pecha), Karika (46.Liška)

Zostava OFK Dunajská Lužná: Valašik - Leginus, Majerčák, Pálka, Kučera, Čemba, Žigmund, Molnár, Reisel, Dolník, Vida. Striedali: Lády, Rypák, Chernisev

Na úvodné dve víťazstvá v zimnej príprave chcela Myjava nadviazať aj v treťom stretnutí. V ňom sa stretla s dosiaľ papierovo najsilnejším súperom. Dunajská Lužná vedie tabuľku TIPOS 3. ligy Bratislava s dvojbodovým náskokom pred bratislavským Interom.

V príjemnom počasí boli kopaničiari v prvom polčase lepším tímom, čo potvrdzovali hneď od úvodu. Brankára hostí preveril najskôr Copko a po ňom Lopušan. V 6. min. sa Myjavčania ujali vedenia. Dlhá prihrávka našla Copka, ktorý obišiel brankára a rozvlnil sieť - 1:0. V 18. min. prihral v pokutovom území Vávra loptu strelcovi prvého gólu a skóre duelu sa menilo opäť - 2:0. Po polhodine hry hlavičkoval Copko nad bránu. O tri minúty mohli domáci futbalisti zvýšiť vedenie. Najskôr vystrelil do priestoru brány Pekár a po ňom aj Karika, úspešné zákroky predviedol Valašik. Brankár hostí mal prácu aj v 34. min. pri streleckom pokuse Kariku a tiež v 37. min., kedy mieril k žrdi Vávra.

Do druhého dejstva hry nastúpili kopaničiari s obmenenou zostavou. V 49. min. sa ocitol vo veľkej príležitosti Vávra, po ňom zakončovali aj Pekár a Pecha, ale gól nepadol. Hráči Dunajskej Lužnej si prvú veľkú šancu vypracovali v 60. min., Ládyho strelu zneškodnil Kubica. Pri zákroku sa však zranil a do brány šiel Samul. O dve minúty na opačnej strane ihriska hlavičkoval tesne mimo brány Vávra. Skompletizovať hetrik mohol v 79. min. Copko, ale vo vyloženej príležitosti bránu prestrelil. V 83. min. už gól padol, presne mieril striedajúci Pecha - 3:0 Hosťom sa podarilo v samom závere skorigovať výsledok, sieť rozvlnil Lády. Myjava zvíťazila aj v treťom prípravnom zápase, keď zdolala Dunajskú Lužnú 3:1. Najbližší zápas odohrá Spartak Myjava v sobotu 8. februára 2020 o 14.00 hod. v Uherskom Brode.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Pokračovali sme v dobrých výkonoch. Chceme hrať behavý futbal. Bolo tam veľa pekných akcií. Jediné mínus je to, že sme veľa šancí zahodili, čo sa s iným súperom môže vypomstiť. Takže musíme popracovať na koncovke. Stále stupňovať tempo viac a viac. Lebo sa to nezdá, ale za 4 - 5 týždňov je súťaž. Som spokojný po tej stránke, že to graduje. Treba to dobre nastaviť. Ale zároveň upozorňujem, k tým šanciam pristupujeme niekedy až ľahkovážne. O tom sa trošku musíme porozprávať."

• góly: 6., 18. Copko, 83. Pecha - 89. Lády
  • ŽK: bez kariet
  • rozhodovali: Hulínek - Kahún, Obeda
  • návštevnosť: 93 divákov