V treťom kole bral Spartak z Ludiniec všetky body

23.08.2020

V rámci 3. kola TIPOS III. ligy Západ vycestovali Myjavčania na juh Slovenska, aby si zmerali sily s domácim tímom TJ Družstevník Veľké Ludince.

Tomu pred duelom patrilo po dvoch bezgólových remízach priebežné 12. miesto v tabuľke, kým kopaničiari okupovali druhú priečku. A keďže v predošlom stretnutí na domácej pôde s Belušou sa museli spartakovci so súperom o body deliť, dnes mali ambíciu priviezť domov body všetky tri.

A že sa o to budú ozaj snažiť naznačoval priebeh zápasu od prvých minút. Najmä prvý polčas hosťom z kopaníc veľmi dobre vychádzal. Súpera v herných činnostiach prevyšovali, vytvárali si šance na zakončenie, ale rozvlniť sieť za Benkóovým chrbtom sa im stále nedarilo. Až prišla 29. minúta. Diváci na tribúnach mohli vidieť vynikajúcu akciu trojice Charizopulos - Copko - Pecha, na konci ktorej posledne menovaný preloboval domáceho gólmana a poslal Spartak do vedenia. Veľké Ludince - Myjava 0 : 1. V ďalších minútach sa Myjavčania stále pokúšali o navýšenie skóre, napríklad len Copko mal tri príležitosti, ďalšie presné zásahy mohol pridať Pecha, ale nepodarilo sa. Tímy sa tak rozišli na prestávku s tesným náskokom hráčov v čierno-bielych dresoch.

Do druhého dejstva nastúpili súperi so zmenami v zostavách, ale obraz hry sa na trávniku prakticky nezmenil. Myjavčania držali loptu na svojich kopačkách, akurát sa už k bráne domácich nedostávali tak často, ako v prvej štyridsaťpäť minútovke. Domáci hráči sa pokúšali s výsledkom čosi urobiť najmä tým, že situácie v šestnástke riešili cez svojich vysokých hráčov, hádzali dlhé auty a s takto vznikajúcimi možnosťami na útočenie sa museli spartakovci vedieť vysporiadať. Myjavská obrana však fungovala skvelo a najmä duo Farkaš - Svatík dokázalo rodiace sa ohrozenia Kubicovej brány včas likvidovať. Vzhľadom na tieto skutočnosti sa už ani jednému tímu gól streliť nepodarilo a Myjava si z Veľkých Ludiniec priviezla domov všetky body po najtesnejšom víťazstve 1 : 0.

Najbližšie sa Spartak Myjava predstaví na domácom trávniku v sobotu 29. augusta 2020, kde o 19.30 h nastúpi proti tímu LR Crystal Lednické Rovne.

Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Flamík (65. Mareš T.), Kóňa (K), Charizopulos (89. Sivák), Farkaš, Ulrich (78. Karika), Pecha, Mareš L. (46. Toman), Lopušan, Copko (90. Liška), Svatík

Zostava TJ Družstevník Veľké Ludince: Benkó, Bilyk, Podlucký (K), Németh, Isakov, Szabó (74. Prišťák), Petráš (46. Sádovský), Olen, Hlaváčik, Horniak, Šabík (46. Kováč)

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: "Chalani sa na dnešný zápas dobre pripravili a hrali koncentrovane. Vedeli sme, aké sú silné stránky súpera, že má silné štandardné situácie, dlhé auty a na to sme sa aj pripravovali. Prakticky do ničoho vážneho sme ich nepustili a my sami sme dnes hrali smerom dopredu veľmi zaujímavý futbal. Najmä v prvom polčase. Ulrich, Copko, Pecha... Boli sme ozaj nebezpeční, ale tie šance sme nevyužili. Boli by sme určite oveľa pokojnejší, ak by sme to skóre navýšili. V druhom polčase, hoci sme hru stále ovládali, sme už takí nebezpeční v útočnej fáze neboli. Určite tam bola aj tá obava, aby sa súperovi niečo nepodarilo. Našťastie pri tej jednej takej šanci, ktorú mali, výborne zasiahol Mário Lopušan a odkopol loptu pred hráčom. Ale teda dnes to boli pre nás dôležité tri body a na tú hru z prvého polčasu musíme nadviazať, na nej môžeme stavať."

• rozhodovali: Sedlár - Žákech, Soboňa
  • góly: 29. Pecha
  • ŽK: 34. Šabík, 68. Németh - 38. Ulrich, 45+ Mareš L.
  • návštevnosť: 350 divákov