V zápase s Belušou sa zrodil nerozhodný výsledok

15.08.2020

TIPOS III. liga Západ, 15. 8. 2020
Spartak Myjava - FK Beluša 2 : 2 (1 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička - Brezina (78.Mareš T.), Sivák, Farkaš (K), Toman (78.Mareš L.) - Lopušan (64.Kóňa), Svatík, Flamík - Ulrich, Copko, Vávra (78.Pecha)

Zostava FK Beluša: Ciesar J. - Hrenák (K), Jánošík, Schiszler, Nomilner (89.Bielik), Gašpar, Holíček, Cisár (84.Bartoš), Gáborík, Ďuriš (70.Derka), Mišutka

V 2. kole TIPOS 3. ligy Západ sa streli na kopaniciach tímy, ktoré budú bojovať o popredné priečky v tabuľke, čo potvrdili aj výsledky úvodného kola. Ešte pred samotným duelom sa Spartak Myjava oficiálne rozlúčil s dlhoročným hráčom a kapitánom Róbertom Horešom.

Začiatok zápasu bol vyrovnaný, prvé nebezpečné zakončenie sa zrodilo v 10. min. Z uhla vystrelil Gáborík a reflexívne zasahoval Solnička. V nasledujúcich minútach sa črtali dve rýchle akcie hostí, ktoré vyriešila defenzíva Myjavčanov. Spartak pohrozil v 25. min., prihrávku Vávru na Ulricha ukryl do rukavíc Ciesar. O tri minúty šli už kopaničiari do vedenia, priamy kop Flamíka brankár Ciesar neudržal a lopta prepadla až do siete - 1:0. Beluša vzápätí mohla vyrovnať, z hranice pokutového územia pálil k žrdi Nomilner, ale Solnička vytesnil loptu mimo brány. Potom dvakrát zakončoval aktívny Hrenák, skóre sa nemenilo. Na opačnej strane sa črtala príležitosť pre Ulricha, ale finalizácia ofenzívneho zámeru mu nevyšla. V závere I. dejstva ešte vystrelil nad bránu Gašpar.

Krátko po zmene strán mieril mimo brány opäť Gašpar. Rýchly protiútok predviedli domáci hráči v 49. min., Copko našiel Ulricha, ktorý rozvlnil bočnú sieť. V 54. min. skončil tečovaný priamy kop Copka mimo brány. V 55. min. mal prácu Solnička, zakončoval Gašpar. O chvíľu už bolo vyrovnané, gólovo sa presadil Gáborík - 1:1. Krátko po vyrovnaní sa po chybe defenzívy rútil na Solničku Hrenák, skóre zostalo nezmenené. Dramatické okamihy pred oboma bránami prinášal duel aj naďalej. V 63. min. sa kopaničiari dostali opäť do vedenia. Ulrich našiel ideálnym centrom Copka, ktorý sa hlavou nemýlil - 2:1. Beluša ale aj druhýkrát v zápase vyrovnala. V 75. min. Gáborík prihral do pokutového územia Hrenákovi a ten zamieril presne - 2:2. O päť minút napriahol zo strednej vzdialenosti Copko a triaslo sa brvno. V nadstavenom čase ešte mohli Myjavčania strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Ulrich hľadal pred bránou Pechu, ale na remízovom výsledku sa už nič nezmenilo.

Hlas trénera

Ladislav hudec, tréner Spartaka Myjava"Vedeli sme, aký súper nás čaká. Fyzicky dobre pripravený, dobre organizovaný. Čo sa potvrdilo. Myslím si, že sme videli dobrý zápas. V niektorých momentoch sa zdal súper lepší, v niektorých sme my preberali iniciatívu. Škoda vyrovnávajúceho gólu. Musíme sa dať rýchlo dokopy. Hlavne, aby sa nám uzdravili nosní hráči, pretože je to cítiť. Ale chalani makajú. Škoda niektorých situácií. Možno Ulrich keby premenil, to by bolo na 2:0 a rozdiel v skóre by bol väčší. Aby sme čakali na ďalšiu šancu. Ale to sú mikrosituácie, o ktorých sme si hovorili. Že možno prídu jedna - dve, ktoré musíme využiť. Škoda Dávidovho brvna v závere. To sú už momenty, ktoré rozhodujú o zápase. Ale ako som povedal, treba uznať aj kvality Beluše a treba brať bod taký, aký je."

  • góly: 28. Flamík, 63. Copko - 56. Gáborík, 75. Hrenák
  • ŽK: 13. Sivák, 16. Ulrich, 79. Svatík, 80. Flamík - 8. Hrenák, 60. Cisár, 70. Holíček
  • návštevnosť: 314 divákov
  • rozhodovali: Hybský - Turba L., Turba M.

autor: T. Marek
ilustračné foto: V. Domen