V závere víkendu Spartak vybojoval body s Lednickými Rovňami

17.10.2021

Záver tretieho októbrového víkendu patril na Myjave futbalu. Domáci Spartak tu v nedeľu večer privítal v rámci 11. kola na domácom trávniku súpera z aktuálne pätnástej priečky tabuľky TIPOS III. ligy Západ 2021/2022, ŠK LR Crystal Lednické Rovne.

A keďže pred týždňom na ihrisku Malženíc kopaničiari neuspeli a prehrali tu 1 : 3, dnes mali v pláne napraviť si renomé a body doma nestratiť.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie hráči Spartaka a hneď v úvodných minútach pohrozili dvoma útočnými akciami, ktoré sa však otváracím gólom neskončili. Neuspel ani Pekár z priameho kopu v 9. minúte. Na opačnej strane ihriska si Kubica na loptu po prvý raz siahol o dve minúty neskôr. V nasledujúcich chvíľach sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Za zmienku stojí snáď len Svatíkova strela v 18. minúte, ktorá ale skončila v Bačíkovych rukaviciach. Potom v 22. minúte sa dobrým obranným zákrokom blysol Willian a zabránil tak nabiehajúcemu Červenému zakončiť. V 28. minúte zasa skončila lopta po myjavskom rohovom kope na brvne brány hostí. Konečne v 34. minúte vyslal vydarený center dovnútra pokutového územia Lednických Rovní Legnani a loptu do siete dopravil Martišiak. Myjava - Lednické Rovne 1 : 0. V 37. minúte už mohlo byť vyrovnané, ale hrdinom okamihu sa zoči-voči kapitánovi hostí Chmelíkovi stal brankár Kubica, ktorý vystihol smer strely zblízka a loptu vyrazil. Bola to zároveň posledná šanca v prvom polčase stretnutia, ktorú diváci na tribúnach videli a tímy sa rozišli na prestávku.

Do druhého dejstva nastúpili obaja súperi bez zmien v zostavách. Ako prvý skúšal šťastie v 50. minúte Púček, Kubica jeho strelu pri žrdi vyrazil. Hostia boli naďalej nebezpeční a v 55. minúte hlavičkoval ten istý hráč tesne nad brvno myjavskej svätyne. O minútu neskôr zasa pálil Kvasnička, ale minul. Rovnako pochodil na opačnej strane ihriska v 58. minúte Legnani. V 61. minúte po myjavskom striedaní síce Bačíka prekonal Pekár, gól však pre ofsajdovú pozíciu neplatil. V 63. minúte mohol Púček vsietiť prvý gól Lednických Rovní, Kubica bol ale pozorný a nebezpečenstvo možnej dorážky do prázdnej brány definitívne zažehnala obrana Spartaka. V 66. minúte sa do dobrej streleckej pozície dostal autor prvého gólu Martišiak, gólman sklárov ale zmenu skóre nepripustil. V 81. minúte zahrával priamy kop Pekár, po ňom hlavičkoval Kóňa. No priestor troch žrdí minul. S ubúdajúcimi minútami do konca duelu hra naberala na obrátkach a pridala sa aj zvýšená nervozita, ktorá vyústila do častejších osobných súbojov a faulov. Kopaničiari sa pokúšali zvýšiť svoj náskok aj v 84. minúte, po peknej akcii však neuspeli a nechali vyniknúť Bačíka. Nezadarilo sa im ani v 87. minúte a bodku za zápasom v podstate dala Pekárova šanca v 90. minúte. Spartak napokon zdolal Lednické Rovne tesne 1 : 0 a body zostali doma.

Daniel Kvasnica, hlavný tréner Spartak Myjava: "Vedeli sme, že tento zápas nebude jednoduchý, pretože náš dnešný súper ani jeden zápas vonku neprehral a dá sa povedať, že v každom takomto stretnutí bol lepší, ako domáci tím. Myslím, že v prvom polčase sme hrali celkom dobre. V prvej polovici druhého dejstva to už také nebolo, mali sme veľa ľahkých strát lôpt a škoda, že sme zápas neuzavreli ďalším gólom z tých šancí, ktoré sme mali."

• Zostava Spartaka Myjava: Kubica, Svatík, Sivák (K), Willian, Lopušan, Martišiak (77. Liška), Mareš T. (60. Kóňa), Flamík (71. Mareš L.), Čurik (90+ Ratica), Pekár, Legnani (60. Pecha)
  • Zostava ŠK LR Crystal Lednické Rovne: Bačík, Kollár, Chmelík (K), Pišta (71. Ambrož A.), Lipták, Radić, Púček, Červený (90. Hrubo), Poláček, Kvasnička, Kopilec
  • ŽK: 59. Mareš T., 80. Willian, 85. Čurik - 30. Kvasnička, 80. Kopilec, 89. Poláček
  • góly: 34. Martišiak
  • rozhodovali: Sedlár - Cabaj, Žákech