Veľkonočný zápas Myjave body nepriniesol

07.04.2023

V rámci 24. kola 2. futbalovej ligy 2022/2023 privítali hráči A-mužstva Spartaka Myjava na domácom trávniku aktuálne posledný tím tabuľky, FK Rača Bratislava. Do stretnutia vstupovali kopaničiari s jasným cieľom bodovať naplno, čo sa im naposledy v jarnej časti súťaže podarilo začiatkom marca, keď doma zdolali Trebišov 3 : 0.

A práve domáci hráči vstúpili do duelu o čosi aktívnejšie a ako prví si aj vypracovali gólové šance. Napríklad v 5. minúte sa z dobrej pozície pokúšal zakončiť kapitán Pekár. Jasnému gólu v jeho podaní však zabránil skvelý zákrok Klabníka pred bránkovou čiarou. Ďalšie pokusy spartakovcov zatiaľ končili mimo priestor troch žrdí a stav sa nemenil. Potom ale prišla 17. minúta a kombinácia hostí na ľavej strane ihriska. Po nej sa zblízka hlavičkou presadil Bellás a medzi nohy brankárovi Koníčkovi otvoril skóre. Myjava – Rača 0 : 1. Ten istý hráč uspel aj v 20. minúte a po zaváhaní defenzívy Spartaka druhý raz prekonal myjavského gólmana. Ubehli len tri minúty a sieť sa za Koníčkovým chrbtom rozvlnila znova. Tento raz po presnom zásahu Atikiho a Spartak už prehrával rozdielom triedy. Pokusy Benoviča a Pekára v ďalšej päťminútovke úspešné neboli. Až v 28. minúte strelou z asi dvadsiatich metrov k ľavej žrdi upravil priebežný stav na 1 : 3 Čurik. Obraz hry sa v ďalších minútach nemenil. Rača vycítila svoju šancu a naďalej hrozila, kým Myjavčania, hoci sa postupne do šestnástky súpera tlačili, nevedeli nájsť účinný recept na prekonanie kompaktnej obrany hostí. Napokon v 41. minúte po viacerých súbojoch a nákopoch v pokutovom území dobre zacielil Pekár a znížil na 2 : 3. Práve Pekár mohol ešte do konca prvého dejstva aj vyrovnať, no lopta napokon skončila vedľa žrde Žákechovej svätyne.

V druhom polčase vysoké tempo hry napriek nepríjemnému počasiu so snežením spočiatku pokračovalo, potom sa už Bratislavčania rozhodli svoje pozície "zabetónovať" a výsledok udržať za každú cenu. V 56. minúte prevetral Žákechovi rukavice aktívny Pekár, ale račiansky gólman loptu bez problémov skrotil. Potom až v 74. minúte, po dobre zahranom priamom kope Pekára, nadvihol hlavou loptu Cisár, no zamieril tesne nad brvno. Do konca stretnutia už diváci na tribúnach pekný futbal na trávniku nevideli. Hra bola rozkúskovaná, bez zaujímavejších akcií a nebezpečných zakončení. Napokon v 88. minúte po rohovom kope Myjavy ešte zachránil na bránkovej čiare reflexívnym zákrokom tri body pre Raču po Martišiakovej strele Žákech. A to bolo všetko. Myjava smolnú sériu nezlomila a nezískala do tabuľky ani jeden bod.

Lukáš Kaplan, tréner Spartaka Myjava: "Zápas sme si prakticky prehrali v tých dvadsiatich minútach, kde sme z troch striel na bránu dostali tri góly. Je to realita, ktorú tu momentálne máme. Potom sme zvýšili snahu, do polčasu upravili na 2 : 3, bohužiaľ, ďalšie príležitosti, ktoré tam boli, sme už nepremenili a máme na konte ďalšiu prehru..."

• Zostava Spartaka Myjava: Koníček, Štefánek, Flamík (69. Mareš), Tancík, Benovič, Pekár (K), Cisár, Boledovič, Legnani, Čurik, Copko (69. Martišiak)
  • Zostava FK Rača: Žákech, Klabník, Výbošťok (59. Bellay), Štefanka, Kňažek, Atiki, Jurčišin (46. Mihálek), Petr (59. Ružička), Adam (K), Sokol, Bellás (90+ Kováč)
  • ŽK: 31. Benovič, 31. Cisár, 56. Štefánek, 63. Flamík, 81. Martišiak – 73. Bellay, 80. Žákech, 90+ Sokol