Víťazné ťaženie Spartaka Myjava B pokračuje, Kútom nedal šancu

22.05.2023

V zápase 22. kola 6. ligy - skupiny Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 privítali hráči myjavského béčka na domácom trávniku v Turej Lúke tím FK TJ Kúty. A kopaničiari nezaváhali ani tento raz.

Spartakovci nastúpili na stretnutie s absenciou viacerých hráčov základnej zostavy a na ich súpiske figurovali aj dorastenci. No na šnúru výhier Spartaka Myjava B v aktuálnom súťažnom ročníku to vplyv nemalo. Domáci začali aktívne a už v 7. minúte Tomkom centrovaná lopta našla dobre postaveného Jankovýcha, ktorého dorážku na poslednú chvíľu vykopol z prázdnej brány obranca Kútov. Potom v 10. minúte pálil Gálik a jeho odrazenú strelu usmernil do siete Dubovský. Myjava - Kúty 1 : 0. Nátlaková hra Myjavčanov pokračovala a v 18. minúte bol v pokutovom území nedovoleným spôsobom zastavený Gálik, čo hlavný arbiter Patka "ocenil" nariadeným pokutovým kopom. Ten bezpečne premenil Brezina a Spartak viedol 2 : 0. Hostia prvý raz pohrozili v 31. minúte, no ich pokus skončil vysoko nad Šragovou svätyňou. Ďalšiu príležitosť kopaničiarov po prudkej strele kapitána Gálika nevyužil Jankových, ktorý mieril privysoko. Z ďalšieho gólu sa domáci priaznivci na tribúnach tešili v 41. minúte, kedy Sedalíka prekonal Tomka. Myjava - Kúty 3 : 0. Ten istý hráč ešte v 45. minúte trafil žrď brány Kútov.

Do druhého polčasu Myjavčania vstupovali s cieľom zlepšiť obraz hry a pridať ďalšie góly. Ojedinelou šancou sa blysli aj hostia, ale brankár Šraga si so samostatným nájazdom protihráča v 65. minúte poradil. V 77. minúte sa zasa rútil sám dopredu Tomka, trafil Sedalíka a až následná strela Marečka skončila za jeho chrbtom. Myjava - Kúty 4 : 0. S chuťou hrajúci Tomka upravil priebežný stav o tri minúty neskôr na 5 : 0. Hostia využili v 83. minúte hrubú chybu v myjavskej defenzíve a predsa len strelili čestný gól. Na konečných 6 : 1 pre Spartak potom uzavrel skóre v 90. minúte svojim hetrikom Tomka.

Spartak Myjava B - FK TJ Kúty 6 : 1 (3 : 0)
6. liga - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023, 22. kolo

  • zostava Spartak Myjava B: Šraga, Brezina (81. Bies), Tomka, Koníček, Jankových, Šarudi (67. Vávra), Gálik (K), Dubovský (74. Benian), Mareček, Kosík (19. Jankovič), Kodaj
  • zostava FK TJ Kúty: Sedalík, Smolinský, Antálek, Komorný (62. Sálus M.), Kovarovič (26. Sálus J.), Ralbovský (K), Kalčík, Polák, Daniš, Puškač, Halabrín
  • góly: 10. Dubovský, 18. Brezina, 41., 80. a 90. Tomka, 77. Mareček - 83. Smolinský
  • ŽK: bez kariet
  • rozhodovali: Patka - Petránek, Tokoš
  • návštevnosť: 100 divákov

M. Hrin
zdroj: J. Zmeko
foto: Vladimír Pyxel Domen