Víťazný záver jesene B-mužstva Myjavy

31.10.2022

V poslednom jesennom 13. kole 6. ligy ZsFZ 2022/20223 - skupina Západ vycestovali hráči B-mužstva Spartaka Myjava do Radimova, kde si v závere októbra zmerali sily s domácim celkom TJ Družstevník.

Vstup do zápasu mali Myjavčania ukážkový a hneď v 1. minúte stretnutia strelou z asi 20 metrov prekonal domáceho brankára Jakub Halabrín a otvoril skóre. Radimov - Myjava 0 : 1. V 9. minúte sa zasa ocitol v šanci Mareček, no jeho pokus skončil mimo priestor troch žrdí. Ale aj radimovskí hráči boli na svojom trávniku nebezpeční. Kopaničiarom nič nedarovali, bojovali o každý meter ihriska, dostupovali k futbalistom Spartaka a z tohto prístupu ťažil v 15. minúte Hýroš, ktorý strelou pod brvno vyrovnal na 1 : 1. Potom v 39. minúte využil chybu gólmana Biskupiča Dubovský a otvoril si strelecký účet. Prvý polčas tak skončil gólovým náskokom Myjavy.

V druhom dejstve duel pokračoval v nasadenom tempe, no lepšie doň vstúpili hráči Družstevníka. Už v 46. minúte po rohovom kope a Šargovom zaváhaní upravil priebežný stav na 2 : 2 Dermek. V 54. minúte využil výhodu priameho kopu Buchel a znova poslal Spartak do vedenia 3 : 2. V tejto fáze zápasu prebrali inciatívu na ihrisku hostia, hrali jednoduchšie a v 65. minúte po Marečkovom centri zvýšil na rozdiel dvoch gólov Koníček. Bojovný výkon oboch súperov pokračoval a v 82. minúte bol v pokutovom území nedovolené atakovaný Jakub Halabrín. Hlavný arbiter preto ukázal na biely bod a exekútorom pokutového kopu sa stal Gálik, ktorý nedal brankárovi šancu a upravil výsledok na 5 : 2 pre kopaničiarov. Poslednú šancu mal ešte v 90. minúte po individuálnej akcii Jankovič, ale Biskupič strelu bravúrnym zákrokom vyrazil.

Hráči B-mužstva Spartaka Myjava sa tak po záverečnom hvizde rozlúčili s jesennou časťou súťaže víťazstvom a vďaka tomu sa usadili na prvej priečke tabuľky.

TJ Družstevník Radimov - Spartak Myjava B 2 : 5 (1 : 2)
13. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 30. 10. 2022, štadión v Radimove

• Zostava TJ Družstevník Radimov: Biskupič (K), Urbánek, Vašíček (84. Masaryk), Vizváry, Dermek. Hýroš, Vach, Pukančík (89. Jurica), Lašák (72. Vanek), Božek, Petrúfka (46. Rehák)
  • Zostava Spartaka Myjava B: Šraga, Koníček, Buchel (85. Jankových), Halabrín Jakub (K), Dubovský, Gálik, Mareček (83. Jankovič), Halabrín Jerguš, Liška (87. Havlík), Kosík, Kodaj
  • góly: 15. Hýroš, 46. Dermek - 1. Halabrín Jakub, 39. Dubovský, 54. Buchel, 65. Koníček, 82. Gálik (PK)
  • ŽK: 8. Vizváry, 56. Juračka, 80. Hýroš - 38. Gálik
  • rozhodovali: Gádoši - Jordanov, Boledovič
  • návštevnosť: 140 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko