Víťazný záver zimnej prípravy myjavského B-mužstva, v lige vyzve Brodské

19.03.2023

V sobotu 18. marca 2023 ukončili šiestym a posledným prípravným zápasom zimnú prestávku hráči B-mužstva Spartaka Myjava. Na stretnutie vycestovali až do Tvrdošoviec.

Generálku pred štartom jarnej časti 6. ligy - skupina Západ MEVA ZsFZ 2022/2023 mali Myjavčania pôvodne odohrať s Brezovou pod Bradlom. Tá ju však na poslednú chvíľu zrušila a realizačný tím preto zohnal náhradu v podobe Tvrdošoviec, ktoré účinkujú v 6. lige - skupina Východ a sú ašpirantom na postup do vyššej súťaže. Navyše majú v kádri viacero posíl z 3. ligy.

Na prírodnom trávniku a v priateľskej atmosfére vstúpili do stretnutia aktívnejšie spartakovci a už v 8. minúte hlavičkoval tesne vedľa priestoru troch žrdí Sivák. V 20. minúte zahrával rohový kop Šarudi a domáci gólman musel zasahovať proti Brezinovej hlavičke. V 26. minúte predviedli Myjavčania rýchlu kombinačnú akciu, po ktorej prihrávka do šestnástky Tvrdošoviec našla Kunku a ten strelou popod brankára otvoril skóre. Tvrdošovce - Myjava 0 : 1. O pár minút neskôr skúšal šťastie Tomka, ale nemieril presne. Naopak, na druhej strane ihriska využili nedorozumenie v myjavskej defenzíve domáci hráči a vyrovnali na 1 : 1.

Nasadené tempo hry pokračovalo aj v druhom dejstve, kopaničiari hrali s chuťou a čoskoro sa tešili z ďalšieho gólu, ktorý po vydarenej kombinácií dua Sivák - Copko strelil Jankových. Tvrdošovce - Myjava 1 : 2. V 51. minúte po chybnej rozohrávke domáceho brankára upravil priebežný stav na 3 : 1 pre Myjavu Sivák. O dve minúty neskôr si ojedinelú šancu vypracovali aj futbalisti Tvrdošoviec a skóre skorigovali na 2 : 3. Hostia sa však tomu nepoddali, naďalej boli na trávniku aktívni a v 57. minúte Copko vysunul Jankovýcha, ktorý výsledok uzavrel na konečných 2 : 4. Domáci mali v záverečných minútach ešte jednu príležitosť rozvlniť sieť, no brankár Opálek bravúrnym zákrokom loptu skrotil.

Z pohľadu realizačného tímu mali v tomto poslednom prípravnom zápase po celý čas viac z hry hráči Spartaka. Predvádzali množstvo kombinácii, strieľali, zaznamenali aj dosť nepremenených gólových šancí. Stretnutie každopádne splnilo svoj účel a Myjavčania z príjemného a priateľského prostredia odchádzali s dobrým pocitom z dobre predvedenej hry a celkovo dobre využitej celej zimnej prípravy.

O týždeň, konkrétne v sobotu 25. marca 2023 o 14.30 h, privítajú spartakovci na myjavskej umelej tráve v rámci 14. kola 6. ligy tím TJ Baník Brodské, s ktorým odohrajú prvý jarný domáci "majstrák". A vás naň pozývame - príďte ich povzbudiť!

ŠK Tvrdošovce - Spartak Myjava B 2 : 4 (1 : 1)

• zostava Spartaka Myjava: Šraga (Opálek), Dubovský, Sivák, Brezina, Kodaj, Tomka (Jankovič), Kunka (Mareček), Koníček, Šarudi (Kosík), Copko (Hornák), Zmeko (Jankových)
  • góly: Kunka, Jankových 2, Sivák

zdroj a foto: J. Zmeko