Výborný vstup rezervy Myjavy do jarnej časti, Partizánske zdolala 7 : 1

10.03.2024

V sobotu 9. marca 2024 odštartovala pre myjavské béčko jarná časť 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, do ktorej kopaničiari vstúpili domácim duelom s tímom FK TEMPO Partizánske.

Stretnutie súperi odohrali na myjavskom ihrisku s umelou trávou a prvú šancu mali po úvodnom "oťukávaní" hostia, keď musel v 5. minúte po rýchlom brejku vyrážať strelu na roh brankár Opalek. Prešli tri minúty a po centrovanej lopte Castellana hlavou otvoril skóre Toman. Myjava - Partizánske 1 : 0. Druhý raz sa stav menil v 18. minúte, kedy sa po ukážkovom Dubovského centri presadil Liška. V 22. minúte skúšal šťastie strelou z asi 20 metrov Fukna a potom v 36. minúte pridal svoj ďalší gól Liška. Myjava - Partizánske 3 : 0. Týmto priebežným výsledkom sa skončil prvý polčas, v ktorom spartakovci hrali skvelo a dostávali súpera pod tlak.

V úvode druhého dejstva však domáci poľavili a tempo na ihrisku upadlo. Viazla aj kombinácia a futbalisti Partizánskeho dokázali túto skutočnosť využiť. Zaváhania Myjavčanov potrestal v 54. minúte po rohovom kope Blaho a skorigoval stav na 3 : 1. Hráči Spartaka sa po tomto momente spamätali a začali sa opäť dostávať do hry. V 72. minúte skompletizoval svoj hetrik Liška a Myjava viedla 4 : 1. Po viacerých prestriedaniach dostali možnosť ukázať svoj talent na trávniku hráči z lavičky a gólových šancí pribúdalo. Jednu z nich využil v 77. minúte strelou zo šestnástky Jankových. Myjava - Partizánske 5 : 1. V záverečných minútach si svoj strelecký účet otvoril aj Koníček, ktorý dal v 87. minúte gól na 6 : 1 a o dve minúty na to uzavrel stav stretnutia na 7 : 1 pre Spartak.

V tomto dueli Myjavčania dôkladne zúročili všetky skúsenosti zo zimnej prípravy, zaslúžene zvíťazili a pripísali si na konto tri dôležité body. Takže priebežne im v ligovej tabuľke patrí tretia priečka. No a svoj ďalší duel odohrajú futbalisti B-mužstva opäť doma, keď v sobotu 16. marca 2024 na pravé poludnie privítajú na svojej umelej tráve Kvašov.

Spartak Myjava B - FK TEMPO Partizánske 7 : 1 (3 : 0)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 16. kolo

• zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Brezina, Boledovič (68. Jankových), Koníček, Castellano (80. Mareček), Dubovský (68. Gálik), Liška (75. Kunka), Fukna, Kosík (80. Sekela), Kodaj (K), Toman
  • zostava FK TEMPO Partizánske: Pilip (45+ Nový), Tretinár, Jambor, Olach, Křapka (K), Karásek, Repa, Mulina (65. Gašparík), Blaho, Greguška, Košík
  • góly: 8. Toman, 18., 36. a 72. Liška, 77. Jankových, 87. a 89. Koníček - 54. Blaho
  • ŽK: 34. Karásek
  • rozhodovali: Šimonek - Mihálik, Hádek
  • návštevnosť: 111 divákov

zdroj a foto: J. Zmeko