Výhra myjavského béčka v Rybkách

05.09.2022

Počas prvého septembrového víkendu vycestovali hráči B-tímu Spartaka Myjava do Rybiek, kde s domácim celkom odohrali zápas 5. kola 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ.

Do stretnutia Myjavčania vstupovali v oklieštenej zostave. Kvôli zraneniam im chýbali štyria hráči zo základnej zostavy a niektorí ďalší vybiehali na trávnik so sebazaprením. Aj preto spartakovci otvárali duel s istou dávkou opatrnosti a s cieľom nedostať sa hneď pod tlak domácich a neinkasovať ako v predošlých zápasoch. Napriek tomu už v prvých minútach Myjavčania založili peknú útočnú akciu, po ktorej Jankovič zakončil do rúk domáceho gólmana Tomana. Potom v 14. minúte poslal Gálik kolmicu za obranu Rybiek, tu už sa Jankovič nemýlil a otvoril skóre. Rybky - Myjava 0 : 1.  V tejto fáze malo dianie na ihrisku slušnú úroveň a obaja súperi predvádzali dobrý futbal. V 32. minúte hostia opäť zaútočili, Mareček znova poslal loptu za obranu a aktívny Jankovič druhý raz rozvlnil sieť za Tomanovým chrbtom. Prvý polčas sa tak skončil s dvojgólovým náskokom Spartaka.

V druhom dejstve domáci futbalisti zvýšili tlak v snahe vsietiť kontaktný gól, čo sa im napokon aj podarilo. V 52. minúte po nedôraze v defenzíve Spartaka Černek skorigoval priebežný stav na 2 : 1. Myjavčania sa však nezľakli a pokračovali v tempe z prvého polčasu, čoho výsledkom bola ukážková prihrávka Kosíka na Tomku, ktorý v 61. minúte upravil skóre na 3 : 1 pre hostí. Mierny záverečný tlak kopaničiari ustáli a aj vďaka výbornému kolektívnemu výkonu dotiahli zápas do víťazného konca.

FC Družstevník Rybky - Spartak Myjava B 1 : 3 (0 : 2)
5. kolo 6. ligy ZsFZ 2022/2023 - skupina Západ, 3. 9. 2022, ihrisko Rybky

• Zostava Spartaka Myjava B: Odráška, Tomka (88. Liška), Koníček, Jankových, Šarudi (85. Halabrín Jakub), Dubovský, Gálik (K), Mareček, Kosík, Kodaj, Jankovič (78. Bies)
  • Zostava FC Družstevník Rybky: Toman, Mach (11. Jurka), Fodor, Chudý (73. Cigáň), Patka, Beňo, Chvála, Ravas K., Černek (K), Mareček (73. Barcaj), Ravas I.
  • ŽK: 83. Bies - 89. Gálik