Výhra Spartaka Myjava B nad Hornou Krupou a prehra s Vrbovým

07.03.2023

V závere februára a na začiatku marca 2023 odohrali hráči B-mužstva Spartaka Myjava ďalšie dva prípravné zápasy v rámci zimnej prípravy. Najskôr doma privítali tím FK Bestrent Horná Krupá a o týždeň neskôr vycestovali do neďalekého Šípkového, kde sa stretli s MFK Vrbové.

Spartak Myjava B - FK Bestrent Horná Krupá 4 : 0 (2 : 0)

V sobotu 25. februára 2023 odohrali futbalisti myjavského B-mužstva svoj štvrtý prípravný duel v rámci zimnej prípravy, keď na domácej umelej tráve privítali účastníka 5. ligy severozápad ZsFZ, tím FK Bestrent Horná Krupá.

V ideálnom futbalovom počasí ako prví pohrozili hostia. Už v 3. minúte im vyloženú šancu zlikvidoval domáci brankár Šraga. Hra sa postupne vyrovnala a v 11. minúte Halabrín ideálne vysunul Tomku za obranu hostí, ten vrátil prihrávku Šarudimu, ktorý následne otvoril skóre. Myjava - Horná Krupá 1 : 0. Hra mala v tejto fáze vysoké tempo, na ihrisku sa odohrávalo veľa súbojov a ukážkových kombinácii. Nepríjemná situácia sa stala v 25. minúte, keď sa po rýchlom útoku zranil hráč Spartaka Liška. Ako sa neskôr ukázalo, pre zranenie bude zrejme myjavskému tímu dlhšiu dobu chýbať. Po vynútenej prestávke stretnutie pokračovalo a v 43. minúte opäť aktívny Tomka prihrával Jankovýchovi. Jeho strelu síce ešte brankár vyrazil, no vzápätí pohotový Šarudi zvýšil na 2 : 0. Do polčasu ešte Zmekovi vyloženú šancu zmaril gólman Hornej Krupej.

Druhý polčas pokračoval obojstranne kombinačnou hrou, ale šance končili len úspešnými zákrokmi brankárov. Potom v 60. minúte založil útok Šarudi, loptu poslal s chuťou hrajúcemu Tomkovi a ten vsietil tretí myjavský gól. V 74. minúte po peknej individuálnej akcií Halabrín z hĺbky vlastného poľa vyviezol loptu cez celé ihrisko, prihral ju Zmekovi a ten strelou do prázdnej brány uzavrel výsledok na konečných 4 : 0.

  • Zostava Spartaka Myjava: Šraga (Opálek), Dubovský (Kunka), Brezina, Halabrín, Mareček, Tomka, Gálik, Šarudi, Jankovič (Jankových), Liška (Bies), Zmeko (Koníček)

MFK Vrbové - Spartak Myjava B 2 : 1 (1 : 0)

Na ďalší duel kopaničiari vycestovali v sobotu 4. marca 2023 do Šípkového, kde sa v príprave stretli s mužstvom MFK Vrbové. Obaja súperi vstúpili do stretnutia opatrne, objavovalo sa dosť nepresností a viazla aj kombinačná hra. Hoci už v prvých minútach mali spartakovci šance na skórovanie, do vedenia ako prví išli domáci hráči, keď v 10. minúte premenil nariadený pokutový kop Kusý. Vrbové - Myjava 1 : 0. Hra sa postupne zlepšovala, hráči si na prírodný terén zvykli, ale zakončenia Kunku, Marečka, či Tomku bránu buď minuli alebo ich pokusy likvidoval domáci brankár Székely.

Do druhého dejstva vstúpili oba tímy so zmenami v zostavách a šancu dostali všetci hráči z lavičky. V tejto fáze zápasu boli Myjavčania domácim futbalistom viac ako vyrovnaným súperom a boli momenty, v ktorých mali viac z hry práve hostia. V 62. minúte bol faulovaný Zmeko, ktorý si sám postavil loptu na zahranie priameho kopu a jeho projektil excelentne trafil spojnicu Székelyho brány. Vrbové - Myjava 1 : 1. Hra sa v týchto minútach odvíjala zväčša medzi šestnástkami. V 76. minúte mali Vrbovčania výhodu priameho kopu a lopta po menšom zaváhaní v spartakovskej obrane skončila v sieti. Vrbové - Myjava 2 : 1.

Z pohľadu realizačného tímu aj v tomto zápase pri absencii niektorých hráčov nevyužili futbalisti Myjavy viaceré šance, naopak, domáci boli aj z mála príležitostí efektívni a tým pádom zvíťazili. Aj keď za predvedenú hru obidvoch mužstiev by bola deľba bodov spravodlivejšia. Ale taký je futbal.

  • Zostava Spartaka Myjava: Opálek (Šraga), Dubovský, Brezina, Kodaj (Kolník), Koníček, Tomka (Hornák), Kunka (Jankových), Gálik, Mareček (Jankovič), Šarudi, Zmeko

M. Hrin
zdroj a foto: J. Zmeko